iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Aktsiiside äkiline tõus võib illegaalse äri vohama panna

Aktsiiside äkiline tõus võib illegaalse äri vohama panna

Rubriik: Äripäev

Sten-Aleks Pihlak kirjutab Äripäevas, et Eesti Konjunktuuriinstituut tunnistas, et vaatamata alkoholi ja sigarettide illegaalse kaubanduse vähenemisele võib peatselt suurenev aktsiisi muret tekitada.

"Igasuguste äkiliste aktsiiside tõusuga kasvab kindlasti ahvatlus tegutseda illegaalsel turul," rääkis Eesti Konjunktuuriinstituudi direktor Marje Josing, kelle sõnul on aktsiisi tõus vajalik. Alkoholist ohtlikumaks saab aktsiisi tõus hoopis sigarettide puhul, mille hind peab 2009. aasta lõpuks tõusma 35 krooni tasemele. "Seoses Schengeni viisaruumiga liitumisega kasvavad järgmisel aastal riskid Eesti-Läti piiril, kuid meie toll on saavutanud taseme sellega võitlemiseks," ütles maksu- ja tolliameti tollikontrolli osakonna juhataja Urmas Järg.

Salanapsu ostis möödunud aastal 5 protsenti inimestest, mis on poole vähem kui aastal 2005. Salasigarettide ostjaid oli möödunud aastal 10 protsenti vähem. Vaatamata sellele müüdi aastas umbes 2 miljonit liitrit salaalkoholi ning ca 610 miljonit salasigaretti, mille käive oli kokku ligikaudu 400 miljonit krooni. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3592/uud_uudidx_359208.html Samal teemal Äripäevas: „Ansip hämab pooltõdedega“: http://www.aripaev.ee/3592/arv_kolumn_uus_359201.html „Kas valitsuse aktsiisitõusu idee pärineb Äripäevalt?“: http://www.aripaev.ee/3592/arv_kolumn_359201.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus