iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Aktsiisid, inflatsioon ja kuluhüvitised MaksuMaksjas

Aktsiisid, inflatsioon ja kuluhüvitised MaksuMaksjas

Rubriik: EML

Suvine MaksuMaksja võtab kokku maksumaksjatele tähtsad juunisündmused. Kuluhüvitiste kampaania kronoloogiale lisaks ilmuvad ka EML-ile tulnud toetuskirjad, mis näitavad, kuivõrd suur poolehoid liidu pöördumisele ikkagi oli.

Aktsiiside olemuse, ajaloo ja põhimõtted võtab vaatluse alla EML juhatuse esimees Lasse Lehis. Alkoholi-, tubaka- ja kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muudatustest annab lühiülevaate EML vanemjurist Martin Huberg. Inflatsioonist kui makromajanduse olulisest indikaatorist sõltub euro kasutuselevõtmine, mida paljud analüütikud peavad Eesti kiire majanduskasvu jätkumise oluliseks eelduseks.

Et öelda midagi Eesti valitsuse soovunelma kohta saavutada aktsiiside kiire tõstmisega mõne aasta pärast inflatsiooni madal tase, tuleb mõista inflatsiooni mehhanismi. Seda kirjeldab Sisekaitseakadeemia majandusteooria õppejõud, EML nõukoja liige Indrek Saar. Eelarveülejäägist loobumise, aktsiiside ja palju muu kohta küsis MaksuMaksja otse rahandusministrilt Ivari Padarilt, kelle lahendada on eelmiste ministrite ajal õhku jäänud ülitähtsad riiklikud küsimused – euro ja 2009. aasta tulumaksuprobleem.

Padar lubab euro võimalikult kiireks tulekuks oma parima anda, samuti lahendada ettevõtete tulumaksu küsimuse juba sel suvel. Eksrahandusmister Taavi Veskimägi peab eurot Padari mõõdikuks: „Kui euro tuleb, on Padar ministrina õnnestunud – ükskõik mida muud ta teeks või jätaks tegemata.“ Valimislubaduste täitmiseks Riigikogus aegsasti vastuvõetud tulumaksuseaduse muudatusi tutvustab põhjalikult Martin Huberg. Samas leiab ta põhjust ka kriitikaks: „Kuna töö tehti kiiresti, siis tuleks maksumaksjatel veenduda, kas ka korralikult – tavaliselt see ju nii ei kipu olema ja ka siin võib etteruttavalt öelda, et pinnuks silmas on metsamaterjal.“ Valimiste eel debateerisid majandusajakirjaniku Anvar Samosti juhtimisel üldise maksukoormuse, ökoloogilise maksureformi ja tulumaksumäärade teemal roheline Valdur Lahtvee, sotsiaaldemokraat Eiki Nestor, reformierakondlane Meelis Atonen, rahvaliitlane Mart Opmann, isamaalane ja respublikaan Taavi Veskimägi ning keskerakondlane Heido Vitsur. Lugejale saab muuhulgas selgemaks ka, miks 2009.

aasta tulumaksuprobleem tänaseni lahenduseta on jäänud. Ajakirja MaksuMaksja annab Eesti Maksumaksjate Liit välja juba 11. aastat. Eesti Maksumaksjate Liit on 1995.

aastal loodud mittetulundusühing, mis kaitseb maksumaksjate huve ja õigusi, taotleb optimaalset maksukoormust ning jälgib kogutud maksuraha efektiivset kasutamist. Liit ühendab üle 2500 liikme.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus