iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Aktsiakapitali vähendajad leiavad üha uusi põhjuseid

Aktsiakapitali vähendajad leiavad üha uusi põhjuseid

Rubriik: Äripäev

Ajakirjanikud Liis Kängsepp ja Julia Vlasova kirjutavad tänases Äripäevas, et ettevõtjad jäävad aktsiakapitali vähendamist teemat kommenteerides kidakeelseks, poliitikute hinnangul pole kärped kapitalis kuigivõrd seotud uue tulumaksusüsteemiga.

"Eelmise aasta lõpus oli meie numbreid vaadates omakapital ilmselgelt liiga suur," ütles ASi Printall juht Andrus Takkin, kes ei osanud öelda, kas ettevõte oleks hakanud aktsiakapitali vähendamise peale mõtlema, kui tulumaksusüsteem oleks jäänud samaks. "Ma ei tea, kuivõrd seadusetegijad tuletasid seda probleemi meile meelde, teatades, et ahoi, hakkame selle eest maksu küsima," sõnas Takkin. "Nii palju, kui ajakirjanduses lugeda, siis päris paljud vaatasid oma näitajad üle.""Krahhijutt on lihtsalt naeruväärne," kommenteeris riigikogu rahanduskomisjoni esimees Jürgen Ligi Äripäevas avaldatud Janno Reiljani kommentaari. Reiljani sõnul näitab see, kuidas ettevõtjad aktsiakapitali vähendavad, tulumaksusüsteemi viga.

Reiljani meelest on tegemist tulumaksusüsteemi krahhiga. "Loomulikult ei ole üllatus, et viimast võimalust kasutatakse ja et see toob nähtavale juhud, kus raha firmas üle oli," tunnistas Ligi.Mõistlikuks peab uut tulumaksusüsteemi ka riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Eiki Nestor, kelle sõnul on järgmine aasta ettevõtte tulumaksusüsteemis kehv kõigile ja kannatavad ka riigi kulud. "See on halb aasta - üleminekuaasta - ja tuleb lihtsalt üle elada," lausus Nestor.Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4026/uud_uudidx_402602.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus