iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ajatundlikud kaubad saavad kiirendatud korras tollist läbi

Ajatundlikud kaubad saavad kiirendatud korras tollist läbi

Rubriik: MTA

Alates tänasest hakkas kehtima Venemaale suunduvatele ajatundlikke kaupu sisaldavatele veostele uus piiriületuse kord, millega Maksu- ja Tolliamet võimaldab ajatundlikele kaupadele kiirendatud piiriületust Eesti idapiiril.

Uus kord rakendub seoses piirijärjekordadega Eesti-Vene piiril ning sooviga kiirendada teatud kaupade piiriületust, mille puhul on see kauba olemuse tõttu (lühike säilivusaeg vms) vajalik. „Tänases piiriolukorras, mil veoste järjekorras ootamine võib halvimal juhul ulatuda mitme päevani, on oluline lahendada probleemid, mille puhul on kahju ootamisest ettevõtlusele suurim,” selgitas Maksu- ja Tolliameti peadirektori asetäitja Dmitri Jegorov. Korda rakendatakse alates 13. veebruarist 2008.

Uue korraga täpsustati ajatundlike kaupade mõiste. Ajatundlike kaupade nimekirja kuuluvad näiteks kiiresti riknevad toiduained, elustaimed, värsked ajalehed, aga ka päästetehnika ja muu (nimekirjaga saate tutvuda www.emta.ee/doc.php?23707). Selliseid kaupu suundub Eestist Venemaale keskmiselt kahel korral päevas. Olulisimad on kiirestiriknevad kaubad, mille liikumine saatjalt saajani peab toimuma minimaalse täiendava ajakuluga.

Ajatundliku kaubaga veostele ei ole ette nähtud eraldi ooterada. Kaubavedajad võivad omal vastutusel sõita Venemaale suundudes mööda üldisest piirijärjekorrast ning alates tollitsooni sisenemist võimaldatakse ajatundlikke kaupu sisaldavatele veostele kiirendatud korras tollivormistus. Jegorovi sõnul on praktikas sellist korda ka juba mõnevõrra kasutatud, näiteks kohaliku omavalitsuse korraldusega. Nüüd pani MTA paika ühtsed reeglid kõigile kolmele piiripunktile idapiiril.

„Samas on oluline, et uut korda ei hakataks kuritarvitama,” sõnas Jegorov. Kui veose puhul tekib kahtlus, et ajatundlikuks peetavad kaubad on paigutatud muu kauba hulka ainult kiireks piiriületuseks, siis antud veosele kiirendatud piiriületust ei võimaldata ning veos suunatakse tagasi järjekorra lõppu. "Tolliametnikud koostöös piirivalveametnikega piiril peavad tagama järjekorra õiguspärasuse – järjekorrast põhjuseta ettetrügija suunatakse tagasi,” rõhutas Jegorov. Ajatundlike kaupade menetlemise korraga idapiiri tollipunktides saab tutvuda ameti kodulehel, aadressil www.emta.ee/?id=23702.

Loe MTA pressiteadet: http://www.emta.ee/?id=23708&tpl=1026

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus