iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Aivar Sõerd soovib vältida tulumaksu vaakumit

Aivar Sõerd soovib vältida tulumaksu vaakumit

Rubriik: Äripäev

1. veebruari 2006 a Äripäevas kirjutatakse, et Rahandusministeerium soovib, et 2000-2008 teenitud kasumilt, mis võetakse ettevõttest dividendidena välja pärast 2009. aastat, tuleks maksta tulumaksu, ehkki Euroopa Liidu seaduste järgi oleks sellest ajast dividendid maksuvabad.

Liitumisel Euroopa Liiduga sai Eesti 2008. aasta lõpuni üleminekuaja, et viia oma tulumaksuseadus kooskõlla ELi ema-tütar direktiiviga.

Direktiiv sätestab, et kui emaettevõte võtab tütrest kasumi välja, ei tohi selle pealt tulumaksu küsida. Eestis aga maksustatakse kasum praegu just selle väljavõtmise hetkel, mitte tulu tekkimise hetkel. Seega peame kehtivat tulumaksuseadust hakkama muutma.Rahandusministeeriumile valmistab momendil peavalu, kuidas alates 2009. aastast maksustada praegu kehtiva tulumaksuseaduse ajal tekkinud kasum, mida omanikud pole 2009.

aastaks ettevõttest välja võtnud. "Tulumaksuseaduse ning Euroopa direktiivi koosmõju tõttu tekib olukord, kus aastatel 2000-2008 kogunenud, kuid veel jaotamata kasumid võivad muutuda täielikult maksuvabaks. Seda eeldusel, et ettevõtjad lükkavad kasumi jaotamise 2009. aasta algusesse," kirjutab Sõerd täna Äripäeva arvamusküljel ilmuvas kommentaaris.

Sõerdi sõnul on ühelt poolt antud tulumaksuseadusega äriühingutele õiguspärane ootus, et neid maksustatakse alles kasumi jaotamise hetkel, samas kui alates 2009. aastast ei luba direktiiv meil seda enam teha. "Selline olukord võib tuua kaasa tagajärje, kus 2009 ning mõnel järgneval aastal võib meid oodata ees äriühingu tulumaksu oluline alalaekumine riigieelarvesse," hoiatab Sõerd. Sarnasele ohule viitas ka teine koalitsioonierakond - Keskerakond.

Rahandusministeeriumi otseste maksude talituse juhatada Ivo Vanasauna sõnul on ministeeriumi eesmärk, et kuni 2009. aastani teenitud kasumit maksustatakse edaspidi praegu kehtivate reeglite järgi. "Et ei oleks täielikku maksuvabastust n-ö vanadele kasumitele," sõnas Vanasaun. Ta lisas, et kõige ebatõenäolisem on, et kasutusele võetaks enne 2000.

aastat kehtinud süsteem.Täpsemalt saab lugeda siit või 1. veebruari 2006 a Äripäevast lk 2.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus (veebruar)

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus