iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Aivar Rehe lahkub maksu- ja tolliametist

Aivar Rehe lahkub maksu- ja tolliametist

Rubriik: EML

Maksu- ja tolliameti peadirektor Aivar Rehe lahkub ameti juhi kohalt ja siirdub tagasi pangandusse, teatasid MTA ja rahandusministeerium 4. jaanuaril.

Vastavalt rahandusminister Aivar Sõerdile esitatud lahkumisavaldusele on Rehe viimane tööpäev 13. jaanuar. Ministri sõnul oli koostöö Aivar Rehega hea ja see oleks kindlasti võinud jätkuda.

„Samas teavitas Aivar Rehe oma plaanidest juba eelmise aasta lõpus ja ma tean, et see otsus on lõplik,“ ütles Sõerd. „Et maksu- ja tolliameti näol on tegemist riigi ühe tähtsama ametiga, on täna esmaseks ülesandeks leida asutusele uus pädev ja tugev juht. Aivar Rehe juhtimisel arenes amet märkimisväärselt edasi ja ma tänan Aivarit tehtud töö ja antud panuse eest.“„Olen töötanud tolliameti ning maksu- ja tolliameti juhina kokku üle kolme aasta. Selle ajaga on ellu viidud suurimad püstitatud eesmärgid – sujuv ja tähtaegne liitumine ELiga ja ühtse maksuhaldurorganisatsiooni loomine.

Täna on maksu- ja tolliamet eesrindlik tulemustele orienteeruv organisatsoon. Eesti riik võidab sellest väga palju ja see on mõõdetav ka rahaliselt. Üheskoos oleme võtnud omaks uue mõttelaadi ning koostanud strateegia, millest amet saab lähtuda kindlasti veel vähemalt lähemad kolm aastat,“ ütles Rehe MTA pressiteates. Rehe tänab hea koostöö eest kõiki maksuhalduri töötajaid ja kõiki teisi, kellega koos ühist asja aetud.Äripäev Online teatel teavitas Aivar Rehe kolleege oma ametist lahkumisest alles 4.

jaanuaril ja uudis lekkis ajakirjandusse. Rehe keeldus esialgu täpsustamast, millisesse panka ta ametisse asub ja millisele ametikohale. Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Liis Plakki sõnul avalikustab Rehe oma uue töökoha järgmisel nädalal.Küsimusele, kas otsus tuli kergelt või raskelt, vastas Rehe Äripäevale: „See oli selge otsus. Tegemist on suure organisatsiooniga ja raske ajaga, muidugi on kahju lahkuda.“ Läbirääkimised uue tööandjaga on Rehe sõnul kestnud poolteist kuud.Otsene ülemus ehk rahandusminister suhtus Rehe sõnul tema lahkumisavaldusse pragmaatiliselt.

„Mind teatakse inimtüübina, kes on otsusekindel. Neil polnud mõtet hakata mind ümber moosima ka,“ avaldas Rehe Äripäevale.Rahandusministeeriumi pressiesindaja Anniky Lampi sõnul ei ole veel kindel, kas MTA uus juht tuleb ameti seest või väljastpoolt, teatab Postimees Online.„Rahandusministri sõnul on kaalumisel nii kellegi edutamine, kohusetäitja määramine kui ka avaliku konkursi väljakuulutamine,“ ütles Lamp Postimehele.Esialgu määratakse pärast 13. jaanuarit ametit juhtima mõni Rehe asetäitjatest.Vastavalt avaliku teenistuse seadusele nimetatakse maksu- ja tolliameti juht ametisse rahandusministri käskkirjaga.„Mis puudutab maksu- ja tolliameti uut peadirektorit, siis Rehe eelistus on, et see inimene tuleks ameti seest,“ teatas Postimehele MTA pressiesindaja Liis Plakk.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus