iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Aita muuta MTA dokumendid lihtsamaks!

Aita muuta MTA dokumendid lihtsamaks!

Rubriik: EML

Maksu- ja Tolliamet pöördus erineavte organisatsioonide poole ettepanekuga aidata kaasa MTA dokumentide paremaks muutmisele. Igal soovijal on võimalus tutvuda mõnede dokumentide vormidega ning edastada enda ettepanekud MTA-le. Järgneb MTA pöördumise tekst:

Oleme nii teie kui teiste organisatsioonide kaudu saanud ettevõtjatelt tagasisidet, et meie kirjalikud tekstid on keerulised.Kuna oleme seisukohal, et riik peab suhtlema oma kodanikega lihtsas ja mõistetavas keeles, siis oleme algust teinud oma tüüpdokumentide, eelkõige korralduste ja otsuste tüüptekstide korrastamisega. Selle aasta algusest oleme üle 30 uues kuues dokumendi liigi juba ka kasutusse võtnud alates kevadest.

Oleks hea kuulda tagasisidet, kas ettevõtjad on muutusi mingil kujul ka märganud ning kui jah, siis kas ja millist tagasisidet olete saanud?Dokumentide koostamisel pöörame tähelepanu eelkõige sellele, et adressaadid saaksid sõnumist kiiresti ja vaevata aru ning oskaksid selle põhjal lisainfot vajamata tegutseda.Varasemaga võrreldes oleme oluliselt lihtsustanud tekstide sõnakasutust ning muutnud dokumetide ülesehituse loogilisemaks ja visuaalselt paremini jälgitavaks. Enam ei ole lauses esikohal pargrahv, vaid sõnum maksumaksjale, ja kuigi seadus seab meile haldusaktide koostamisel raamid, oleme neis raamides püüdnud anda oma parima. Püüame leida tasakaalu selle vahel, et otsused või korraldused, mis üldjuhul ei ole saajale meeldiva sisuga, oleks kergesti loetavad, arusaadavad ja viisakad, kuid ei kaotaks haldusakti vormi.Saadan teile tutvumiseks korralduse, otsuse ning teate näidised, mida juba kasutame (pisteliselt mõned näited), ja mille kohta palume teie arvamusi ja mõtteid. Võrdluseks on lisatud ka korralduse ja otsuse varasemad versioonid.Oleme teile tänulikud kaasamõtlemise ja tagasiside eest, mille abil loodame oma dokumente veelgi enam lihtsustada.

Järgnevalt leiate näidised vanadest ja uutest vormidest, viimase vormi osas vana näidis puudub:1. Maksuvõla tasumise ajatamise rahuldamata jätmise otsus, vana2. Maksuvõla tasumise ajatamise rahuldamata jätmise otsus, uus3. Korraldus dokumentide esitamiseks ja teabe andmiseks, vana4.

Korraldus dokumentide esitamiseks ja teabe andmiseks, uus5. Teade revisjoni lõpetamise kohta, uus

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus