iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Aasta 2012 – tähtsamad seadusemuudatused, mis mõjutavad ettevõtjat

Aasta 2012 – tähtsamad seadusemuudatused, mis mõjutavad ettevõtjat

Rubriik: Raamatupidaja.ee

Advokaadibüroo SORAINEN toob teieni Raamatupidaja.ee portaalis olulisemad muudatused, millega ettevõtjad peaksid 2012. aastal arvestama.

Erisoodustuseks ei loeta enam tööga otseselt seotud tasemekoolituse kulude katmist.Tasemekoolitus võimaldab mittestatsionaarses õppes või eksternina omandada põhiharidust ja üldkeskharidust, osakoormusega läbida kutseõpet või kutsekeskharidusõpet ja osakoormusega või eksternina omandada kõrgharidust. Lõpetatakse erimärgistatud kütuse kasutamine paikses mootoris, kaevandus-, metsandus- ja ehitustöödel.See puudutab eelkõige ehituse, kaevandamise ja metsandusega tegelevaid ettevõtjaid, aga ka selliseid ettevõtjaid, kellel on masinaid, mis töötavad paikse mootoriga ehk mida ei kasutata sõiduki edasiliikumiseks – igasugused tööstusega seotud masinad.

Sigarettidele (mitte kõigile tubakatoodetele) hakkab kehtima uus aktsiisimäär ning tubakatoodetel peab olema uue kujundusega maksumärk. Kuni 2011. aasta lõpuni kehtinud maksumärkidega maksumärgistatud sigarette, mis on tarbimisse lubatud enne 1. jaanuari 2012, võib müüa veel kolme kuu jooksul. Maksu- ja Tolliamet saab õiguse kaasata isikuid salajasele koostööle ja kasutada variisikuid, samuti kasutada konspiratsioonivõtteid sealhulgas muudetud identiteeti.

Mainimist vajab veel ka aasta algusest jõustuv muudatus, millega tühistatakse kohalike maksude hulgast müügimaks. Seega on kohalikud maksud vaid reklaami-, teede ja tänavate sulgemise, mootorsõiduki-, loomapidamis-, ja lõbustusmaks ning parkimistasu.Loe edasi: http://www.raamatupidaja.ee/blog/2011/12/13/aasta_2012_tahtsamad_seadusemuudatused_mis_mojutavad_ettevotjat

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus