iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Aasta 2012 – mis muutub metsa müügi maksustamisel

Aasta 2012 – mis muutub metsa müügi maksustamisel

Rubriik: Raamatupidaja.ee

Järgmisest aastast hakkavad mitte-FIEdest metsaomanikele kehtima uued tingimused metsa müügist saadud tulu ja sellest tehtavate mahaarvamiste arvestamisele ning deklareerimisele-maksustamisele. Muutusi tutvustab Raamatupidaja.ee-s ettevõtluskonsultant Olavi Kärsna.

Siiani oli tulumaksuseaduse § 37 lõikes 8 mitte-FIEdest metsaomanikele kirjas lisareeglid ainult metsa raieõiguse müügi maksustamise kohta. Sellest saadud tulust oli lisaks tavalistele vara müügiga seotud kuludele võimalik enne selle maksustamist maha arvata ka metsa uuendamiseks tehtud kulud. Seejuures on uuendamise kulusid olnud võimalik edasi kanda ka järgmistele aastatele.

Mingit ajalist piiri ei olnud seatud – kui mõnel aastal tehti metsa uuendamiseks kulusid rohkem, kui saadi raieõiguse müügist tulu, kandus kahjum edasi n-ö lõpmatuseni. Järgmisel aastal olukord muutub.Loe edasi: http://www.raamatupidaja.ee/article/2011/11/11/aasta_2012_mis_muutub_metsa_muugi_maksustamisel

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus