iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

2009. a teine lisaeelarve seadus Riigikogu menetluses

2009. a teine lisaeelarve seadus Riigikogu menetluses

Rubriik: EML

Valitsus andis 21.05.2009. a Riigikogu menetlusse 2009. aasta teise lisaeelarve seaduse eelnõu ning riigi 2009. aasta teise lisaeelarve seadusega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu.

Lisaeelarve seaduseelnõu seletuskirja kohaselt pidas Vabariigi Valitsus, arvestades jätkuvalt keerulist situatsiooni maailmamajanduses ja finantsturgudel, vajalikuks lähiaastate eelarvepoliitika kujundamisel arvestada majandusprognoosi baasstsenaariumi täiendavate riskidega, mistõttu jätkati eelarvearutelusid kevadise majandusprognoosi riskistsenaariumi alusel.

Aprillis võeti vastu esimesed otsused eelarvepositsiooni parandamiseks 2,6 mld krooni ulatuses. Aprilli ja maikuu jooksul toimunud valitsuskabineti arutelude tulemusena otsustati koostada täiendav 2009. aasta lisaeelarve, mis võimaldas parandada valitsussektori eelarvepositsiooni 3,4 mld krooni võrra. Käesoleva „Riigi 2009.

aasta teise lisaeelarve seaduse eelnõu” kohaselt vähenevad riigieelarve tulud täiendavalt 4,29 mld krooni ning kulud 2,81 mld krooni. Muudatused, mis on seotud lisaeelarve seadusega (näiteks kütuse- ja tubakaaktsiisi määrade tõus), sätestatakse eraldi seaduses. Tutvu Riigikogu menetluses oleva riigi 2009. aasta teise lisaeelarve seaduse eelnõu ja selle seletuskirjaga (510 SE) siit.

Tutvu ka Riigikogu menetluses oleva riigi 2009. aasta teise lisaeelarve seadusega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduseelnõu ja selle seletuskirjaga (511 SE) siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus