iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

18% käibemaks hotellidele lööks turismil jalad alt

18% käibemaks hotellidele lööks turismil jalad alt

Rubriik: Äripäev

Äripäev kirjutab, et eile Pärnus Eesti kolleegidega kohtunud Läti ja Leedu hotellide ja restoranide alaliitude juhatuste liikmed näevad Eesti valitsuse plaanis tõsta hotellide käibemaksu ohtu Eesti konkurentsivõimele.

"Kolleege Lätist ja Leedust pani meie riigi plaan tõsiselt üllatuma," kommenteeris Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu juhatuse esimees Feliks Mägus kohtumisel arutatut ning lisas, et teiste Balti riikide valitsused ei planeeri sellist asja ja vastupidi - toetatakse turismi arengut. Tema sõnul on idee tõsta majutusasutuste käibemaksu eriti kummaline just selle tõttu, et Euroopa praktikas on majutusteenuse käibemaksumäär erinev käibemaksu tavamäärast. "Selles suhtes mõistsid juhatused hukka meie valitsuse plaani ja tõdesid üksmeelselt, et see võimalik tõstmine nõrgendaks kindlasti Eesti konkurentsivõimet Baltimaades, kuid nähti ka ohtu, et see vähendab terve Baltimaade konkurentsivõimet," sõnas Mägus. Eesti majutusettevõtete käibemaksumäära tõstmine 18 protsendile tähendaks ka kolme Balti riigi külastuseks ühise paketi ostnud välisturistile suuremat väljaminekut.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4009/uud_uudidx_400914.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus