Joseph Stiglitz, Columbia Ülikooli majandusprofessor, Nobeli majanduspreemia laureaat, kirjutab Äripäevas, et üle maailma laienevad protestid lakke tõusnud toidukaupade ja kütuse hindade vastu. Vaesed - aga isegi keskklass - näevad oma sissetulekuid kokku tõmbuvat, kui globaalne majandus pidurit paneb. Poliitikud tahavad oma valijate õigustatud murele reageerida, aga nad ei tea, millisel moel.
Ameerika Ühendriikides läksid Hillary Clinton ja John McCain kergema vastupanu teed ja toetasid kütuseaktsiisi alandamist, vähemalt suvekuudeks. Ainult Barack Obama jäi endale kindlaks ja lükkas niisuguse ettepaneku tagasi, sest see oleks üksnes suurendanud nõudlust bensiini järele - sama raha eest ostetaks lihtsalt rohkem bensiini.
Kui presidendiks valiti George W. Bush, deklareeris ta, et rikaste maksukärped ravivad majanduse kõik hädad. See poliitika sai populaarseks ka Euroopas ja mujal - kuid kukkus läbi. Maksukärped olid mõeldud suurendama sääste, kuid majapidamiste säästud USAs on kukkunud nulli.
Maksukärped olid mõeldud suurendama tööhõivet, kuid see on madalam kui 1990ndatel. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3979/arv_kolumn_397901.html