iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Riigiprokuratuur esitas neljale inimesele süüdistuse korruptsioonikuritegudes

Riigiprokuratuur esitas neljale inimesele süüdistuse korruptsioonikuritegudes

Rubriik: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Riigiprokuratuur esitas täna Kersti Krachtile, Hillar Tederile, 73-aastasele Toomasele ja 54-aastasele Jürile süüdistuse mitmetes korruptsioonikuritegudes ja saatis kriminaalasja kohtusse.

Prokuratuur heidab Kersti Krachtile ette kolme üksteisest eristatavat korruptsioonikuritegu. Teda süüdistatakse suures ulatuses altkäemaksu küsimises ja altkäemaksu võtmises Toomaselt, kellele esitati omakorda süüdistus suures ulatuses altkäemaksu andmises.

K. Krachti süüdistatakse ka suures ulatuses altkäemaksu küsimises Hillar Tederilt, kellele esitati süüdistus suures ulatuses altkäemaksu lubamises. Nende tegudega seoses süüdistatakse H. Tederit, K. Krachti ja Jüri rahapesukokkuleppes ning Jüri ka suures ulatuses altkäemaksu andmisele kaasaaitamises.

Samuti süüdistatakse Kersti Krachti toimingupiirangu rikkumises eriti suures ulatuses. Süüdistuse kohaselt osales K. Krachti rahandusministri nõunikuna otsuste tegemises äriühingu kasuks ajal, mil võlgnes samale äriühingule raha.

Lisaks esitati Jürile süüdistus tulirelva ebaseaduslikus käitlemises.

Juhtiva riigiprokuröri Taavi Perni sõnul heidetakse süüdistatavatele ette mitmete erinevate korruptsioonikuritegude toimepanemist. Kaalukas osa neist käsitleb koroonaviiruse levikust tingitud kriisi leevendusmeetmetega seotud otsuste sisulist suunamist altkäemaksu eest. Neist meetmeist tulenevaid korruptsiooniriske pidasid märkimisväärseks ka mitmed korruptsiooni ennetamisega seotud organisatsioonid. Kriisi tingimustes kiirete ning suure varalise kaaluga otsuste tegemine avalikus sektoris võib kätkeda olulisi riske, mis süüdistuse kohaselt ka kõnealuste juhtumite puhul realiseerusid. „Süüdistuse kohaselt motiveeris ärimehi altkäemaksu lubama ja andma nende ärihuvid, sh soov erinevate toetusmeetmete kaudu enda ärihuvisid kriisi tingimustes soodustada. Toonase rahandusministri nõuniku altkäemaksu küsimise ja võtmise motiivid peituvad süüdistuses kirjeldatu kohaselt samuti korruptsiooniriski suurendanud rahalistes raskustes.“

„Selliseid korruptsiooniriske saab ära hoida suurem avaliku sektori avatus sarnaste otsuste tegemisel.  Samuti aitab korruptsiooni ennetada ligi aasta tagasi jõustunud seadusemuudatus, mis kohustab ka ministrite poliitilisi nõunike huvide deklaratsiooni esitama ning annab seeläbi kõrvaltvaatajatele võimaluse korruptsiooniriske märgates sekkuda ,“ lisas Pern.

Täna kohtusse saadetud kriminaalasjast on kohtueelse menetluse kestel eraldatud osa, mis puudutab Tallinna linna servituudi seadmist OÜ Porto Franco kasuks. Selles menetluses on kahtlustus esitatud MTÜ-le Eesti Keskerakond, erakonna toonasele peasekretärile M. Korbile ning H. Tederile. Prokuratuur teeb ettevalmistusi, et selleski kriminaalasjas süüdistus esitada.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis riigiprokuratuuri juhtimisel läbi Kaitsepolitseiamet.

Loe lähemalt:
https://www.prokuratuur.ee/et/pressiteated/riigiprokuratuur-esitas-neljale-inimesele-suudistuse-korruptsioonikuritegudes

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus