iconJuurdepääsetavus
14.11 Tallinnas - Uued maksud tulekul: maksud ja raamatupidamine aastal 2025 Registreerima

MTA: lõpeb võimalus 1000 eurot ületavaid tehinguid esitada summeeritult

MTA: lõpeb võimalus 1000 eurot ületavaid tehinguid esitada summeeritult

Kopeeri viide
Rubriik: MTA

Maksu- ja tolliamet (MTA) tuletab käibemaksukohustuslastest ettevõtjatele meelde, et selle aastaga lõpeb käibedeklaratsiooni lisa täitmise üleminekuperiood, mille jooksul oli võimalik deklareerida 1000 eurot ületavaid arveid tehingupartneri lõikes summeerituna. Uuest aastast saab tehinguinfot esitada ainult arvete lõikes.

Tehingupartneri lõikes summeeritult andmeid edastanud ettevõtjate hulk on aasta jooksul olnud languses, kuid veel septembris esitas deklaratsiooni vähemalt osaliselt summeerituna ca 30 protsenti käibedeklaratsiooni lisa esitanutest. Neid ettevõtteid, kes esitasid septembris andmeid summeerituna ja kellel oli üle kümne tehingupartneri, oli 3 protsenti käibedeklaratsiooni lisa esitanutest. „Ettevõtjate ettepanekul sisseviidud üleminekuperiood ja andmete summeeritud esitamise võimalus on olnud mõistlikuks lahenduseks, et ettevõtjatel oleks piisavalt aega tegeleda vajalike tarkvaramuudatustega või muul viisil oma tööd ümber korraldada.

Kui ettevalmistused arvepõhiselt andmete esitamiseks on jäänud tegemata, siis on praegu veel viimane aeg, et jõuda muudatused sisse viia,“ rääkis kontrolliosakonna juhtiv pearevident Marika Korka. Maksuhaldur saadab lähipäevil ka kõigile septembris summeerimise võimalust kasutanud ettevõtjatele vastava meeldetuletuse. Kui ettevõtte kasutatav tarkvara ei toeta faili automaatset koostamist ja esitamist, siis soovitame kasutada võimalust andmefail ise koostada ja vajalikud käibedeklaratsiooni lisad lihtsamalt esitada. Juhised faili koostamiseks on kättesaadavad MTA kodulehelt - http://www.emta.ee/index.php?id=35478.

Täiendavate küsimuste või murede puhul saab kirjutada aadressil e-maks@emta.ee. Eelmise aasta lõpus jõustunud tehinguinfo esitamise mõju maksulaekumine on ületanud kordades esialgseid ootusi - esialgselt prognoositud 30 miljoni euro asemel on süsteemi mõjuks hinnatud vähemalt 80 miljonit eurot. Fiktiivsete arvete osakaalu vähendamine annab võimaluse ausal ettevõtjal oma toodangut hõlpsamini müüa ja seeläbi ka käibemaksu rohkem tasuda. MTA pressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=37808&tpl=1026