Eesti majanduslangus ei ole ammugi enam uudis, siiski ei soovi valitsus ja paljud muudki asutused seda tunnistada, vaid prognoosivad pidevate maksutõusude foonil peatselt algavat majanduskasvu.
Majandusanalüütik Peeter Tammistu kordab üle, et kõigepealt tuleks olukorda omale ausalt tunnistada ning seejärel astuda samme (majandus)olukorra parandamiseks.
Mõttekoda Arengueire Keskus viis läbi Eesti majanduse arengut toetavate ettepanekute analüüsi, kus nenditakse samuti, et kõige suuremaks probleemiks valitsuse majanduspoliitika vaates on see, et riik ei tea, millises suunas ta läheb või mida saavutada soovib. Toome lugejateni uuringus soovitatud ettepanekud majanduse arendamiseks, mille hulgast ei puudu muu hulgas ka maksusüsteemi stabiilsena hoidmine.
EML juhatuse esimees Lasse Lehis annab ülevaate liidu tegevusest eelmisel aastal ning selgitab, et kuna enne valimisi ei soovinud poliitikud maksumaksjate liiduga maksutõusudest rääkida, siis ei soovi ka liit nüüd poliitikutega maksutõusudest rääkida. Vaadates, kuhu meie poliitiline kultuur on jõudnud, ei olegi mingit mõtet raisata oma aega „apellatsioonide“ kirjutamisele, mille kohta on juba ette teada, et „lammas konsumeerib“ need lihtsalt ära.
EML jurist Hiie Marrandi räägib lähemalt maksumaksjate liidu juristide igapäevasest tööst. Lisaks tutvustab ta järjekordseid käibemaksuseaduse muudatusi, mis jõustuvad 2025. aasta algusest ja hiljem.