Anne Oja kirjutab Äripäevas, et eile õhtul jõudsid sotsiaalpartnerid lõpule kuid väldanud vaidlustega töölepinguseaduse eelnõu ümber ning leppisid kokku, et maksimaalne koondamishüvitis väheneb kolme kuu töötasuni, millest töötukassa kannab enamiku.
Esimese kuu hüvitise maksab tööandja, ülejäänud töötukassa, selgitas tööandjate keskliidu juht Tarmo Kriis eile. Etteteatamisaeg lühenes 30 päevani, kui inimene on töötanud kuni 5 aastat; 60 päevani kuni 10 aastase töötamise korral ja üle 10 aastase töötamise korral 3 kuuni. "Koondamishüvitist enam ei maksta, sest ettevõtetel raha pole," viskasid Kriis ja Tööandjate keskliidu nõukogu esimees Enn Veskimägi nalja. Nelja kuupalga suurust koondamishüvitist saab vähemalt 20 aastat samas firmas töötanu.
Omal soovil lahkumise tõttu töötuks jäänule makstakse 40 protsenti palgast. Koondatu saab esimesel 100 päeval 70 (seni 50) protsenti palgast, edasi 50 (40) protsenti. Varem olid vastavad protsendid 50 ja 40. Samas ei jagatud eile ajakirjanikele töölepinguseaduse eelnõu kokkulepitud teksti, vaid üldsõnalist kokkulepet.
Uus töölepinguseadus hakkab praeguste plaanide kohaselt kehtima alles 2010. aastal. Kaubandus-Tööstuskoja poliitikadirektori Reet Tederi sõnul kulub seaduse vastuvõtmisele aega ning ka inimesed vajavad aega, et uue seadusega harjuda. Tederi sõnul pole tõenäoline, et töölepinguseadus kehtestatakse tagasiulatuvalt, nagu seda on Eestis varem tehtud maksuseadustega.
Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3931/uud_uudidx_393113.html