iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Würthi juht: autoregister ei lase autosid kaubikuteks ümber ehitada

Würthi juht: autoregister ei lase autosid kaubikuteks ümber ehitada

Rubriik: Äripäev

Virge Lahe kirjutab Äripäev Online`is, et tööriistade ja kinnitustarvikute hulgimüügiga tegeleva ASi Würthi juhatuse esimees Lauri Luks ütles, et maksukulu vähendamiseks on nad hakanud sõiduautode asemel soetama kaubikuid, aga ARK ei võimalda enam selliseid sõiduautosid ümber ehitada, mis mullu veel lubatud olid.

„Kui algul üritasime, et ümberehitusfirmad ajavad ise paberid korda, aga nemad said negatiivsed vastused, siis nüüd tegime ametlikult taotlused ARKile,“ rääkis Luks. „Veel ei ole vastust saanud.“ „Hakkasime autosid kaubikuteks ümber ehitama ja need autod, mida mullu lasti autoregistris ümber ehitada, nagu 3-ukselist Volkswagen Polo, siis tundub, et nüüd on antud ARKile mingi käsk Maksu- ja Tolliametilt. Enam näiteks viieukselistel sõiduautodel seda teha ei lubata,“ rääkis Luks. „Toyota Corollale ja Seat Alteale saime eitava vastuse.“ Luks ei saa aru, kuidas saab maksuamet dikteerida autoregistrile, milliseid autosid tohib, milliseid mitte ümber ehitada.

„See käib ikka autotüübi kinnituste jm asjade järgi,“ pahandas ta. Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=6acf00ef-f12b-403c-8636-455a9474f274

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus