iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Viimaste aastate jooksul kadus Eesti sotsiaalsüsteemist 30 000 inimest

Viimaste aastate jooksul kadus Eesti sotsiaalsüsteemist 30 000 inimest

Rubriik: Postimees

Anneli Ammas kirjutab Postimehes, et Pärnu ja Paide linna ning Põlva maakonna täiel ehk 82 000 inimesel ei ole Eestis ravikindlustust, kusjuures Põlvamaa osa ehk 30 000 on mõne viimase aasta jooksul lisandunud nende hulka, kellest täpsemalt ei tea riik midagi.

Kes võivad olla need viimastel aastatel lisandunud 30 000 inimest, kes Eesti riigi sotsiaalsüsteemist välja on astunud? Täpselt ei tea keegi. Arvatakse, et need on pikaajalised töötud ehk heitunud, välismaale ametlikult või «mustalt» tööle asunud, siinsamas Eestis «mustalt» tööd tegevad. Kui palju neist kedagi võiks olla, kui palju inimesi tegelikult hädas on, võib vaid oletada.

Statistikaameti hinnangul kuuluvad n-ö kadunute hulka kindlasti pikaajalised töötud ehk heitunud. «Neid oli meie uuringu põhjal eelmise aasta lõpus hinnanguliselt 10 200,» ütles statistikaameti juhtivstatistik Ülle Pettai. Loe edasi:

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus