iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Viie lapsega ei peaks tulumaksu maksma

Viie lapsega ei peaks tulumaksu maksma

Rubriik: Postimees

Indrek Holst kirjutab Postimehe arvamusküljel, et diskussioon lastetusmaksu üle on äraspidine, sest lastetute maksustamise asemel tuleb Eestis hoopis motiveerida inimesi saama rohkem lapsi ning anda neile peredele, kus juba on palju lapsi, võimalus paremini toime tulla. Pigem tuleks jätta inimestele teenitud tuludelt rohkem raha kätte ja vähendada ebavõrdsust, millega lasterikkad pered kokku puutuvad. Kolme või enama lapse kasvatamine ei leia ühiskonna poolt piisavat tunnustamist ega materiaalset kompenseerimist.

Eesti rahvaarv kahaneb, kusjuures pensionäride osakaal suureneb, sellest tulenevalt süveneb mure maksutulude ja eelkõige eakamate inimeste ülalpidamise pärast. Olukorra lahendamiseks kehtivas süsteemis on neli võimalust: suurendada makse, tõsta pensioniiga, tuua sisse võõrtööjõudu või saada rohkem lapsi.

Kolm esimest on vähem või rohkem ebapopulaarsed. Variant «rohkem lapsi» võiks olla esimene valik. Riigi tulevik sõltub laste arvust ning riik peab andma signaali, et ta ka tõesti nii arvab, et see pole puhas sõnakõlks. Muidugi, ära peab märkima, et ega me pensioniea tõstmisest ei pääse, kui vaadata, milline on praegune tähtede seis riiklikus pensionikindlustuses.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=125208

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus