iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Venemaalt toodavate salasigarettide arv on vähenenud üle viie korra

Venemaalt toodavate salasigarettide arv on vähenenud üle viie korra

Rubriik: MTA

2013. aastal toodi iga Venemaalt Eestisse saabunud isiku kohta keskmiselt 15,21 salasigaretti, mida on 5,5 korda vähem kui 2012. aastal, mil keskmine oli 84,47 salasigaretti iga Eestisse tulnud isiku kohta.

Möödunud aastal sisenes Venemaalt läbi idapiiri kolme maanteepiiripunkti kokku üle 2,4 miljoni inimese, kes tõid Eestisse hinnanguliselt 37 miljonit salasigaretti.Maksu- ja tolliameti tollikorralduse osakonna juhataja Urmas Koidu sõnul lisanduvad sellele kogusele veel lubatud koguses imporditud sigaretid, millest suur osa müüakse paraku edasi.„Langus on tulnud eelkõige sellest, et eelmise aasta algusest hakati eraldi tegelema rikkujatega, kes jäid vahele väikeste koguste salasigarettidega. Näiteks ei ole alates 2013.

aasta algusest ühelgi isikul võimalik enam salasigarettidest loobuda ja kõigi rikkujate suhtes algatatakse menetlus, mis enamikul juhtudel toob kaasa ka trahvi,“ selgitas Koidu.„Eelmise aasta 1. detsembrist kehtima hakanud aktsiisikaupu puudutavate piirangute mõjul ootame Venemaalt toodavate salasigarettide arvu jätkuvat langust, sest korduvpiiriületajate arv on oluliselt vähenenud ja just suur osa korduvpiiriületajatest olid need, kes piirijärjekordi tekitasid ning aktsiisikaupasid Eestisse tõid,“ rääkis Koidu.Mullu detsembris langes igakuiselt Eestisse sisenevate korduvpiiriületajate arv Narvas võrreldes 2012. aastaga neljandiku ehk 24 000 inimese võrra. Politsei- ja piirivalveameti andmetel on piiriületajate koguarv samal perioodil vähenenud ligikaudu 16 000 inimese võrra, mis tähendab, et langus on toimunud just korduvpiiriületajate arvelt.

Samas on kasvanud turistide arv.Koidu sõnul on korduvpiiriületajate arvu vähenemine ning kiirendatud passikontroll politsei- ja piirivalveameti poolt muutnud Eesti külastamise turistidele märgatavalt lihtsamaks.„Need numbrid tähendavad seda, et ainuüksi Narvas toodi möödunud aasta detsembris Eestisse ligi 1,3 miljonit sigaretti vähem kui aasta varem samal ajal. Põhjapanevaid järeldusi on veel vara teha, kuid selle aasta jaanuaris on Eesti maksumärgiga sigarettide müük Narva poodides võrreldes novembriga kasvanud keskmiselt umbes 60 protsenti,“ tõi Koidu näite olukorra järjepideva paranemise kohta.Narva maanteepiiripunkti vanempiiriametnik Jaanika Karpi sõnul on seadusemuudatus andnud positiivse mõju piiriületuse kiirusele. „Korduvate piiriületajate arvu vähenemine teeb piiriületuse mugavamaks ja sujuvamaks nii turistidele kui ka teistele piiriületajatele. Paari aasta taguse ajaga võrreldes on kordades vähenenud ooteaeg elavas järjekorras.

Keskmiselt on elava järjekorra pikkus argipäevadel ligi kaks tundi, veel paar aastat tagasi pidi piiriületust sõidukiga ootama kuni paar ööpäeva,“ rääkis Karp.„Mis kõige olulisem – piiriületuse ooteaeg ei pikenenud märkimisväärselt ka turistide Eestist lahkumise ajal jaanuari esimestel päevadel,“ lisas Karp.MTApressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=35157&tpl=1026

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus