iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Veiko Tali: füüsilise isiku väärtpaberitulu eelnõu detailid veel lahtised

Veiko Tali: füüsilise isiku väärtpaberitulu eelnõu detailid veel lahtised

Rubriik: Äripäev

Rahandusministeeriumi finants- ja maksupoliitika asekantsler Veiko Tali ütles tulumaksuseaduse eelnõud kommenteerides Äripäevale, et füüsiliste isikute väärtpaberitulu maksustamisega seotud eelnõus tuleb täiendusi ja muudatusi, mille osas peetakse kõikide osapooltega konsultatsioone.

Lahtine on tema sõnul näiteks küsimus, kas alternatiivturgudel kaubeldavad ning mitte-EL riikide (USA jt) börsidel noteeritud väärtpaberid peaksid olema süsteemi hõlmatud, samuti veel mitmed punktid. "Seepärast on mitmed eelnõu detailid täna veel lahtised, seahulgas ka eelnõu rakendamine ning otsuseid tehakse eelnõu edasise menetlemise käigus Riigikogus," selgitas Tali.Eelnõu koostamise aluspõhimõtted on tema sõnul aga võimalike muudatuste teostamisel jätkuvalt samad, nagu riigikogu poolt 19. detsembril 2007.

aastal menetlusse võetud eelnõu puhul: - läbi nn investeerimiskonto süsteemi võimaldatakse füüsilistel isikutel erinevat finantsvara tulumaksuvabalt vahetada;- finantsvara määratlemisel lähtutakse n-ö tavainvestori printsiibist. See tähendab, et hõlmatud on need väärtpaberid, millesse tavaline või keskmine investor oma vara üldjuhul investeerib. Professionaalsed investorid võivad jätkuvalt väärtpaberitehinguid teostada ka läbi äriühingute. Pikemalt sellest loe: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=1d924e5f-9db1-41b2-9ef4-8192738c799bTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus