iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Vedelkütuse erimärgistamise seaduse muudatus kitsendab kütuse kasutamist

Vedelkütuse erimärgistamise seaduse muudatus kitsendab kütuse kasutamist

Rubriik: MTA

Tuleva aasta 1. jaanuarist muutub vedelkütuse erimärgistamise seadus, millega oluliselt kitsendatakse erimärgistatud vedelkütuse kasutamise võimalusi.

Nii kerget kütteõli kui ka eriotstarbelist diislikütust ei ole edaspidi lubatud kasutada paiksetes mootorites (nt külmutusseadmed, sh külmutusautodel; kompressorid; paiksed kraanad; pumbad; generaatorid jne). Lisaks ei ole eriotstarbelist diislikütust edaspidi lubatud tarbida ka avalikel teedel liiklemiseks keelatud masinates ja mootorsõidukites, mida kasutatakse kaevandus-, metsandus- või ehitustöödel.

Erimärgistatud vedelkütust on seadusemuudatuse järel lubatud jätkuvalt kasutada reisijate ja kaupade raudteeveol, laevaliikluses ja kutselisel kalapüügil (välja arvatud mitteäriline laevaliiklus), kütmiseks ning soojuse ja elektrienergia tootmiseks. Põllumajandusmasinates on eriotstarbelise diislikütuse kasutamine põllumajandustöödeks lubatud ka edaspidi, kuid võrreldes varasemaga ei ole eriotstarbelist diislikütust tarbivat põllumajandusmasinat edaspidi lubatud kasutada metsatöödel. Täpsem informatsioon erimärgistatud vedelkütuse kasutamisest on avaldatud Maksu- ja Tolliameti kütuseaktsiisi rubriigi infomaterjalis. Maksuhaldur juhib erimärgistatud kütuse kasutajate tähelepanu sellele, et 1.

jaanuarist jõustuvad vedelkütuse erimärgistamise seaduse muudatused ilma üleminekuajata ning erimärgistatud vedelkütuse kasutamise keeld jõustub kohe, sealhulgas kehtib keeld ka masina või mootorsõiduki varem kütusesüsteemis oleva erimärgistatud vedelkütuse kasutamisele. Seetõttu soovitame nendel ettevõtetel, millel 1. jaanuarist ei ole enam õigust kasutada erimärgistatud vedelkütust, juba praegu vähendada erimärgistatud vedelkütuse soetamist tagamaks probleemideta üleminek tavakütuse kasutamisele.MTA pressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=31456&tpl=1026

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus