iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Värske kohtupraktika analüüs vaatleb kaebuse tagastamist halduskohtus

Värske kohtupraktika analüüs vaatleb kaebuse tagastamist halduskohtus

Rubriik: Muud
Analüüs uurib, kuidas kohaldavad halduskohtud kaebuse tagastamise aluseid. Ehkki lünkadeta õiguskaitse tagamiseks on oluline, et kaebuste tagastamise praktika oleks ühetaoline, nähtub analüüsist, et praegu see nii ei ole. Analüüs käsitleb nelja valikulist kaebuse tagastamise alust. Kohus võib kaebuse tagastada, kui kaebajal puudub ilmselgelt kaebeõigus või kui kaebuse rahuldamisega ei oleks võimalik saavutada kaebuse eesmärki; samuti väheintensiivse riive juhtumeil, kui kaebuse rahuldamine on ebatõenäoline või kui kaebaja on kaebeõigust kuritarvitanud. Analüüsist nähtub, et vaadeldud tagastamisaluste kohaldamisel tekib piiritlemisküsimusi teiste tagastamisalustega.Samuti leidis analüüs, et sarnaste kaebuste tagastamisel on kohtud kohaldanud erinevaid aluseid. Ehkki menetlusosalise jaoks ei too erineval alusel kaebuse tagastamine kaasa erinevat tagajärge, tuleks menetlusõiguse kohaldamisel püüelda suurema ühetaolisuse poole.Analüüs hõlmab 87 kohtumäärust vahemikus 1. jaanuar 2018 kuni 1. aprill 2019.Kohtupraktika analüüsi saab lugeda siit.Allikas: Riigikohus: https://www.riigikohus.ee/et/uudiste-arhiiv/varske-kohtupraktika-analuus-vaatleb-kaebuse-tagastamist-halduskohtus

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus