iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Valus päev maksumaksjale

Valus päev maksumaksjale

Rubriik: Äripäev

Äripäeva tänane juhtkiri on samuti pühendatud maksudele. Juhtkirjas on avaldatud seisukohta, et kui inimest nõelab herilane, on tunda valusat sutsakat, ent siis ebamugavus taandub ja torkekoht paraneb. Kui aga inimest ründab herilaseparv, on asi ohtlik - liiga palju torkeid võib saata saatuslikuks. Täna, 1.

juulil ründab Eesti inimest herilaseparv. Suurimaks ohuks on praegu see, et miinuste katmiseks tehtud seadusemuudatused hoopis vähendavad maksutulu. Jõustuvad mitmed seadusemuudatused, mis teevad meie elu kallimaks. Riik nõuab maksumaksjalt suuremat panust, looduslik valik karmistub.

Kuid kõige hullem on ennustamatus, mis sellega kaasneb.

Kuna mitmed uued seadusemuudatused on surutud läbi kiiruga, eelarve hädapäraseks täitmiseks, siis pole nende mõju sugugi selge. See tähendab, et nad võivad oodatud leevenduse asemel hoopis langust süvendada. Jõustunud muudatuste arv iseenesest on muljetavaldav. Kui tavaliselt on eraldi juhtkirjad kas käibemaksust, töötuskindlustusest või liiklusseadustest, siis täna pöördub pea peale pool elu.

Juba kaos ise tekitab peataoleku ettevõtjas ja töötajas, kes ei julge millelegi kindel olla - ebakindlus aga teatavasti jahutab majandust igas mõttes. Ei tarbita, ei investeerita, ei looda töökohti. Muutused ise on samuti karmid. Ainuüksi käibemaksu tõusuga võtab riik piltlikult iga inimese taskust sada krooni kuus lisaks.

Tööta või haigeks jääda on aina ebasoovitavam. Ettevõtjale toob küll veidi leevendust uus töölepinguseadus, ent käibemaksu- ja aktsiisitõuse tunnetab ta valusalt. Seda enam, et paljud koondamised tehti nagunii juba vanade seaduste ajal ära. Pikemalt loe: http://www.aripaev.ee/4364/arv_juhtkiri.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus