iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Valitsus, jäta teine sammas rahule!

Valitsus, jäta teine sammas rahule!

Rubriik: Äripäev

Äripäeva juhtkirjas arutletakse Valitsuse plaani külmutada sissemaksed II pensionisambasse. Äripäev on seisukohal, et valitsus peab jätma kohustusliku kogumispensioni rahule.II samba sissemaksete ajutise külmutamise mõtteni sai valitsus jõuda vaid oma varasemate valede valikute tõttu ning idee elluviimine tähendaks, et valitsus teeb seniste vigade heastamiseks veel ühe ja suurema vea, mille hinda ei suuda valitsus praegu arvutada. Valitsuse hetkeline rahaline võit tähendab rahalist kaotust sadadele tuhandetele inimestele - selle kaotuse arvutasimegi tänases luubiloos kokku. Ent võimatu on rahas mõõta kodanike usalduse kaotust riigi vastu, ja veel enam - Eesti riigi usaldusvääruse kadu välisriikide silmis.  

Pensionide tõstmine 1.

aprillist - küll poole väiksemas ulatuses ehk siis 5 protsendi võrra - oli selgelt populistlik samm, tehtud eelseisvaid valimisi silmas pidades. See oli suur viga, mis pealegi ei aita valitsusparteisid Keskerakonnalt tema eakaid valijaid üle lüüa. Samas oleks pensionitõusu edasilükkamine säästnud valitsust vaevast, mida ta nüüd näeb II sambast raha kättesaamisega. Toimetuse arvutuste järgi saaks valitsus II samba sissemaksete külmutamisega oma käsutusse kahe aasta jooksul 5 miljardit krooni.

Keskmise palga saajale jääks samal ajal kätte 5000 krooni, pisukese võidu hind on kaotus pensionilt 65 000 krooni. Kokku on kaotajaid üle 580 000 ehk kõik need, kes ehitavad endale II pensionisammast. Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel pakkus peaministrile pensionidiili: valitsus maksab külmutatu tagasi, kui majandus kasvab. See tuleks alternatiivina kõne alla.

Ikkagi oleks II samba külmutamine liiga keeruline. Pealegi on juristid juhtinud tähelepanu ohtudele, mis võivad kaasneda sellega, kui valitsus rikub ühepoolselt pensionikogujaile antud lubadusi - välistatud pole kohtutee ehk valitsus võib oma otsusega hoopis eelarvele kopsaka lisakulu tekitada. Pikemalt loe: http://www.aripaev.ee/4281/arv_juhtkiri.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus