iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Valitsus arutab töötusmaksu tõusu

Valitsus arutab töötusmaksu tõusu

Rubriik: Postimees

Andrus Karnau kirjutab Postimehes, et juba järgmisel nädalal lendab töötuskindlustusmaks raketina kolme protsendini, täna arutab valitsus ettepanekut, et selle maksu lagi võiks olla veel poole kõrgem.

Praegu on töötuskindlustusmaks 0,9 protsenti, juunist kasvab see seaduses lubatud suurima määrani – kolme protsendini. Eile kinnitas sotsiaalminister Hanno Pevkur: ta teeb neljapäeval valitsusele ettepaneku, et maksumäära lagi tõuseks 4,5 protsendini. See otsus ei tähenda veel automaatselt maksumäära tõusu. Senise praktika järgi teeb maksumäära tõusu osas ettepanekud töötukassa nõukogu ja selle kinnitab valitsus.

Nagu märgitud, on praegu maksumäär kolm korda madalam, kui seadus lubab. Pevkuri sõnul katab kolmeprotsendine töötuskindlustusmaks kassa kulud, kuni tööpuudus jääb 13 protsendist väiksemaks. Enamik asjatundjaid leiab, et töötus kasvab Eestis aasta lõpuks vahemikku 15–20 protsenti. Pevkuri sõnul näitavad september ja oktoober töötuse tõelist ulatust ja siis selgub ka maksutõusu vajadus.

Loe täpsemalt: http://www.e24.ee/?id=124697

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus