iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Välisriigi ettevõtted kuuluvad alates 1.1.2021 Soomes üldise maksukohustuse alla tegeliku juhtimiskoha alusel

Välisriigi ettevõtted kuuluvad alates 1.1.2021 Soomes üldise maksukohustuse alla tegeliku juhtimiskoha alusel

Rubriik: Maksuteemad ajakirjanduses

Soome maksuamet teavitab, et alates 1.1.2021 loetakse Soomes üldise maksukohustuse alla kuuluvaks ka sellised välisriigi ettevõtted, kelle tegelik juhtimiskoht asub Soomes. Tegelik juhtimiskoht tähendab kohta, kus tehakse peamised ettevõtte kõrgeima taseme juhtimist puudutavad otsused.

Üldise maksukohustusega seotud muudatus vastab paljude teiste riikide õigusregulatsioonile. Soome regionaalne maksustamisõigus muutub selliseks, nagu see on paljudes teistes riikides.

Muudatus puudutab välisriigi ettevõtteid, kelle tegelik juhtimiskoht paikneb Soomes. Muudatus ei puuduta selliseid välisriigi ettevõtteid, kellel Soomes tegelikku juhtimiskohta ei ole, ega ettevõtteid, kes kuulusid Soomes ka juba enne seadusemuudatust üldise maksukohustuse alla.

Pärast muudatust peavad üldise maksukohustuse alla kuuluvad välisriigi ettevõtted deklareerima ka kõigis teistes riikides saadud tulu Soomes, sest Soomel on õigus maksustada üldise maksukohustuse alla kuuluvate ettevõtete kogu tulu, ka see, mis on saadud teistes riikides. Ettevõte loetakse üldise maksukohustuse alla kuuluvaks asutamise või registreerimise hetkest või alates tegeliku juhtimiskoha tekkimise hetkest.

Kui välisriigi ettevõttel on enne seadusemuudatuse jõustumist olnud Soomes püsiv tegevuskoht, loetakse sellise püsiva tegevuskoha äritegevus pärast seadusemuudatuse jõustumist sekundaarse juhtimiskoha alusel üldise maksukohustuse alla kuuluva välisriigi ettevõtte äritegevuseks. Püsivale tegevuskohale antud registrikood (Y-tunnus) jääb samaks ka sekundaarse juhtimiskoha moodustumisel, sest seadusemuudatusele vaatamata on endiselt tegemist sama juriidilise isikuga.

Soomes paikneva tegeliku juhtimiskoha alusel üldise maksukohustuse alla kuuluv välisriigi ettevõte peab esitama maksudeklaratsiooni. Üldise maksukohustuse alla kuuluvad ettevõtted peavad pärast seadusemuudatust esitama maksudeklaratsiooni 6B.

Seoses seadusemuudatusega avaldatakse aastavahetusel uus põhjalik maksujuhend ning uuendatud kliendijuhised.

Soome maksuameti pressiteade: https://www.vero.fi/en/other_language/eesti_kee/valismaine_ettevote_soomes_ulkomainen_y/välisriigi-ettevõtted-kuuluvad-alates-1.1.2021-soomes-üldise-maksukohustuse-alla-tegeliku-juhtimiskoha-alusel/

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus