iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Vabaerakond: trahvide kasutamine riigieelarve aukude lappimiseks tuleb lõpetada

Vabaerakond: trahvide kasutamine riigieelarve aukude lappimiseks tuleb lõpetada

Rubriik: Muud

Vabaerakonna fraktsioon algatas seaduseelnõu, mis suunab kõik kogutud rahalised karistused riigi stabiliseerimisreservi, selle asemel, et kasutada neid riigieelarve kulude katmiseks.

„Eestis on valitsenud pikka aega olukord, kus karistuspoliitika on osaliselt allutatud eelarveloogikale. Seos tuli eriti selgelt päevavalgele, kui ametis olev valitsus käsitles 2015. aasta kevadistel eelarvestrateegia läbirääkimistel trahvidest laekuvat raha eelarve katteallikana. Karistuspoliitika allutati riigi rahavajadusele,“ ütles eelnõu üleandmisel Vabaerakonna saadik Andres Ammas.2015.

aasta riigieelarve seaduse kohaselt oli trahvide ja muude varaliste karistustena kavandatud 13 166 543 eurot. „Käesoleval aastal see summa suureneb, kuna valitsus tahab 1. märtsist tõsta trahvimäärasid kaks korda. Me ei saa nii jõhkrat tõusu toetada,“ ütles Ammas. „Karistuspoliitika peab lähtuma ainult Eesti inimeste elu, tervise, vara ja heaolu kaitsmise huvidest.

Ei ole õige eeldada, et trahvid on paratamatu riigitulu, millega eelarve auke lappida. Vabaerakond peab oluliseks, et karistuspoliitika oleks inimlik ning et politsei ja kodanik usaldaksid teineteist,“ ütles ta.„Parim viis lõpetada sisuliselt vale ja ebaõiglane trahvisummade kasseerimise riigieelarvesse on suunata see raha riigi stabilisatsioonireservi. Selle reservi kasutamine on rangelt paigas, seda tohib puutuda vaid suurte sotsiaalmajanduslike vapustuste või sõja puhul,“ lõpetas ta.Vabaerakonna pressiteade: https://www.vabaerakond.ee/news/vabaerakond-trahvide-kasutamine-riigieelarve-aukude-lappimiseks-tuleb-lopetada

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus