iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

„Ütle talle, et saagu esmalt see kuradi eelnõu riigikogust läbi.“ Uberi failid avavad suurfirma Eesti lobi telgitagused

„Ütle talle, et saagu esmalt see kuradi eelnõu riigikogust läbi.“ Uberi failid avavad suurfirma Eesti lobi telgitagused

Rubriik: Delfi

Suur andmeleke paljastab, kuidas maailma üks hinnalisim idufirma sõidujagamisplatvorm Uber lobis endale sobivate seadusemuudatuste saavutamiseks poliitikuid üle maailma. Eestis oli Uberi sihikul poliitikute täielik koorekiht ja vähemalt üks mõjukas riigikogu liige mässis end korduvalt huvide konflikti.

„Kuidas meie poisil Pallingul Euroopa Parlamendis läks? Uber teeb ta kuulsaks. Ootan makset,“ saatis Mark MacGann Andreas Kajule sõnumi 26. mail kuus aastat tagasi.

Sõnumi saatja Mark MacGann oli sel ajal maailma hinnalisima idufirma Uberi juhatuse vanemnõunik. Veel mõni kuu varem Uberi Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika avaliku poliitika juhi ametis olnud MacGann oli sõna otseses mõttes tipplobist. MacGanni ülesanne oli saavutada agressiivselt üle maailma laienevale Uberile uutel turgudel tingimused, mis võimaldaksid sõidujagamishiiu autojuhtidel n-ö vanakooli taksojuhtide kõrval seaduslikult sõita. See tähendas lõputuid kohtumisi parlamendiliikmete, ministrite, riigijuhtidega.

Loe lähemalt:
https://epl.delfi.ee/artikkel/120033624/utle-talle-et-saagu-esmalt-see-kuradi-eelnou-riigikogust-labi-uberi-failid-avavad-suurfirma-eesti-lobi-telgitagused

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus