Järgmine koolitus: 14.02. Tallinn - Aastaaruanne 2022 ja maksud 2023. Registreeri ja tutvu koolitusega

„Ütle talle, et saagu esmalt see kuradi eelnõu riigikogust läbi.“ Uberi failid avavad suurfirma Eesti lobi telgitagused

„Ütle talle, et saagu esmalt see kuradi eelnõu riigikogust läbi.“ Uberi failid avavad suurfirma Eesti lobi telgitagused

Rubriik: Delfi

Suur andmeleke paljastab, kuidas maailma üks hinnalisim idufirma sõidujagamisplatvorm Uber lobis endale sobivate seadusemuudatuste saavutamiseks poliitikuid üle maailma. Eestis oli Uberi sihikul poliitikute täielik koorekiht ja vähemalt üks mõjukas riigikogu liige mässis end korduvalt huvide konflikti.

„Kuidas meie poisil Pallingul Euroopa Parlamendis läks? Uber teeb ta kuulsaks. Ootan makset,“ saatis Mark MacGann Andreas Kajule sõnumi 26. mail kuus aastat tagasi.

Sõnumi saatja Mark MacGann oli sel ajal maailma hinnalisima idufirma Uberi juhatuse vanemnõunik. Veel mõni kuu varem Uberi Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika avaliku poliitika juhi ametis olnud MacGann oli sõna otseses mõttes tipplobist. MacGanni ülesanne oli saavutada agressiivselt üle maailma laienevale Uberile uutel turgudel tingimused, mis võimaldaksid sõidujagamishiiu autojuhtidel n-ö vanakooli taksojuhtide kõrval seaduslikult sõita. See tähendas lõputuid kohtumisi parlamendiliikmete, ministrite, riigijuhtidega.

Loe lähemalt:
https://epl.delfi.ee/artikkel/120033624/utle-talle-et-saagu-esmalt-see-kuradi-eelnou-riigikogust-labi-uberi-failid-avavad-suurfirma-eesti-lobi-telgitagused