Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Ütle, kes on sinu äripartner ja ma ütlen

Ütle, kes on sinu äripartner ja ma ütlen

Rubriik: Äripäev

Aivar Hundimägi kirjutab Äripäeva arvamusküljel, et möödunud reedel Äripäevas ilmunud uurivale artiklile kütuseturul toimuvatest maksupettuse skeemidest järgnenud järelkajad näitasid väga lihtsa võimaluse, kuidas petuskeemide kasutamist hakata takistama.

Maksuamet peaks tegema avalikuks aktsiisiladudes toimuvate tehingute statistika. Paari hiireklõpsu abil võiks iga soovija näha, milliste firmade vahel liigub konkreetne kütusekogus aktsiisilaos ning millised firmad on tanklakettide ja suurtarbijate tarnijad. Petuskeemid käivad nii, et maaletoojalt ostetakse kütus, see müüakse hulgimüüja poolt edasi tankistfirmale, kes omakorda kütuse aktsiisilaost välja müüb.

Tankistfirma jätab käibemaksu maksmata, tegutseb paar kuud ning tema asemele tuleb uus. Maksmata käibemaksu jagavad tegelikult omavahel ära aktsiisilaost tankistfirma käest kütuse ostja ning hulgifirma, kes selle maksudest hoidumise eesmärgil korraks pisifirmale müüb.Osa kütusemüüjaid kardab paaniliselt oma tarnijate avalikustamist. Tõenäoliselt on põhjuseks see, et neil on piinlik, sest juriidiliselt võib kõik olla korrektne ja vormiliselt nad tõesti maksupettustega ei tegele. Sisuliselt saab aga avalikkus aru, et nad on pettustest teadlikud ja soosivad neid petuskeeme.

Loe edasi: http://www.ap3.ee/opinion/2011/2/11/utle-kes-on-sinu-aripartner-ja-ma-utlen