iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

USA paradiisiraha alustab sõda

USA paradiisiraha alustab sõda

Rubriik: Äripäev

Silvia Viidik kirjutab Äripäevas, et maksud on alati olnud ettevõtetele üks paras nuhtlus - pole palju neid, kes tahaks oma kasumit riigile loovutada. Nagu näha, kõik ei loovutagi. Mõni aeg tagasi kirjutasin samadel lehekülgedel, kuidas ameeriklaste koorekiht võib suure osa oma sissetulekutest kaotada, sest USA maksuamet üritab küüned taha saada nende salajastele kontodele Šveitsi pankades.

Nüüd on president Obama administratsioon jõudnud järjega riigi suurimate ettevõteteni, kes registreerivad lõviosa oma sissetulekutest väljaspool USAd. Selge see - kui raha otsas, tuleb teha väike robinhoodlik ümberjagamine ja võtta neilt, kes oma raha vaikselt mujal hoidnud on.

Valitsuse Aruandekohustuse Büroo (GAO) koostas 2008. aasta lõpus pika raporti, kus on välja toodud (2007. aasta majandustulemustele tuginedes), millistel riigi sajast suuremast ettevõttest on allüksused maksuparadiisideks peetavates kohtades, kuhu teenistuse väljaspool USAd läbi viidud operatsioonide eest seaduslikul viisil kanda võis. Nimekiri on tõepoolest aukartustäratav.

Kariibi mere Kaimanisaartele on enda üksusi enim registreerinud finantsettevõtted eesotsas Morgan Stanleyga, kelle nimel on palmide vahele peidetud 158 üksust. Temast üsna kaugele maha jääb Citigroup 90 ja Bank of America 59 üksusega. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4309/rt_ly_430901.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus