iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Urmas Klaas: makse tuleb jätkuvalt vähendada

Urmas Klaas: makse tuleb jätkuvalt vähendada

Rubriik: Postimees

Urmas Klaas, Riigikogu majandus­komisjoni esimees, kirjutab Postimehe arvamusküljel, et Eesti majanduse edukas areng ning inimeste heaolu kasv on baseerunud paljuski meie maksupoliitikal. Eesti inimesed on olnud motiveeritud pingutama, sest riik on hinnanud nende otsustamisvabadust ja tulumaksu alandades jätnud üha rohkem raha rahva rahakotti. Ettevõtete reinvesteeritud kasumi maksuvabastus on toonud Eestisse miljardites kroonides välisinvesteeringuid ning motiveerinud meie oma investoreid.

Siit on tekkinud uued töökohad, mille abil on muu hulgas rahastatud sotsiaalsüsteemi ning kasvatatud riigieelarvet. Reformierakond on majanduse kriisist välja toomise plaanis «Seitse sammu uue majanduskasvuni» sõnastanud madalate maksude säilitamise tähtsuse.

Riigikogu majanduskomisjoni juhitud riiklikult olulise küsimuse «Eesti ettevõtluse areng» arutelul ütles Kaubandus-Tööstuskoja president Toomas Luman tulumaksumäära alandamise kohta, et mida rohkem raha rahva käes, seda suuremad käibed. Mis järgmise sammuna tähendab suuremat maksulaekumist riigile. Värskes hinnangus Eesti eurole ülemineku programmi kohta tõdeb Euroopa Komisjon, et Eesti maksupoliitika soosib majanduskasvu. Kui heita pilk lõunanaabrite poole, siis näeme, et IMF soovitas Lätile seda, mida Eesti on teinud: pöörata otsesed maksud kaudseteks.

Üheks sammuks on Lätis alandada tulumaksu seniselt 25 protsendilt 23 protsendile. Majandusõpikud õpetavad, et kriisist väljatulekuks on vaja makse alandada. Eriti oluline on sellega seoses tulumaks, mis on majandusele kõige raskem koorem. Riigid kui majandusruumid konkureerivad omavahel: kes loob parema keskkonna ettevõtluse arenguks.

Eesti ei ole oma 21-protsendilise tulumaksumääraga investorite jaoks sugugi enam kutsuv majakas. Proportsionaalse tulumaksuga riikidest on näiteks Bulgaarial maksumäär kümme protsenti ja suurel idanaabril Venemaal 13 protsenti. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=90095 Loe Postimehest ka: „Eiki Nestor: hüvasti, senine maksupoliitika“: http://www.postimees.ee/?id=90094

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus