iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Ümbrikupalga kontroll lisas täiendavalt üle 45 miljoni maksukrooni

Ümbrikupalga kontroll lisas täiendavalt üle 45 miljoni maksukrooni

Rubriik: MTA

Maksuhaldur lõpetas 2010. aastal 745 ümbrikupalga juhtumi kontrolli, mille tulemusel esitati parandusdeklaratsioone ja määrati täiendavaid makse 45,5 miljonit krooni. Rikkumisi tuvastati keskmiselt 78% juhtudest. Vihjeid ümbrikupalga maksmise kohta tehti ametile 1033 ja Eesti Töötukassas arvel olevaid inimesi avastati töötamas 59 korral.

Ümbrikupalga maksmisega üritatakse kõrvale hoida tööjõumaksude tasumisest.

Peamiselt kasutatakse skeeme, kus töötajatele tehtavaid väljamakseid ei deklareerita maksuhaldurile esitatavates maksudeklaratsioonides või äriühingute poolt deklareeritud töötasu on oluliselt väiksem isikutele tegelikult makstavast töötasust.Töövõtjad ei tea tihtipeale, et nendele makstava töötasu on tööandja jätnud maksuhaldurile teatamata. Reeglina avastavad töövõtjad selle siis, kui on aeg deklareerida füüsilise isiku tulusid.Maksu- ja Tolliameti kontrolliosakonna juhataja Kaido Lemendik: ”Kui on näha, et tööandja on töötajale väljamakse tegemisel jätnud maksud tasumata ja maksed kinni pidanud, kuid ei ole neid maksuhaldurile esitatavas maksudeklaratsioonis näidanud, võtab maksuhaldur ettevõttega ühendust täpsemate asjaolude selgitamiseks. Seejärel määratakse maksukohustus ettevõttele tasumiseks."Riigiportaalis www.eesti.ee (X-tee > Teenused > Raha ja omand > Minu kohta Maksu- ja Tolliametile deklareeritud palga- ja muud väljamaksed) võivad kõik inimesed teha päringu oma palgaandmete kohta.Kaido Lemendiku sõnul on see hea võimalus igaühel endal kontrollida, kas tema töötasu on maksuhaldurile teatatud.Juriidilist isikut saab ümbrikupalga maksmise eest karistada kuni 13 000-eurose rahatrahviga ja füüsilist isikut kuni 1200-eurose rahatrahviga.Vihjeid ümbrikupalga maksmise kohta ootab Maksu- ja Tolliamet e-posti aadressil vihje@emta.ee või telefonil 800 4444.MTA pressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=29742&tpl=1026

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus (veebruar)

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus