iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ümbrik võtab miljardeid

Ümbrik võtab miljardeid

Rubriik: Äripäev

Kadrin Karner kirjutab Äripäevas, et ümbrikupalkade tõttu kaotas riik mullu maksutulu 2,7 miljardit krooni, mis on 500 miljoni võrra üle-eelmisest aastast enam. Vahe tulenes palgatõusust.

"Mida suurem palk, seda suurem osa makse jääb saamata," ütles konjunktuuriinstituudi majandusuuringute sektori juhataja Evelin Ahermaa. Tänavu usub kolmandik konjunktuuriinstituudi küsitlusele vastanud inimestest, et ümbrikupalkasid hakatakse maksma rohkem, vähenemist prognoosis 17%. Mullu 2007.

aastaga võrreldes ümbrikupalku rohkem maksma ei hakatud. "Majandus langes, aga ettevõtted ei otsustanud massiliselt ümbrikupalka maksta," ütles Ahermaa. Kolmandik ümbrikupalga saajatest on oma olukorraga rahul, ligi pool usub, et ümbrikupalgast keeldumine tähendaks töökoha kaotamist. Konjunktuuriinstituudi direktori Marje Josingu kinnitusel aitab varimajandust pärssida stabiilne ja prognoositav maksukeskkond.

"Maksude tõstmine ei suurenda laekumist, peaks poliitik kordama endale igal hommikul," rääkis ta. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4330/uud_uudidx_433007.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus