iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ühiskonna valvekoer läheb sundsteriliseerimisele

Ühiskonna valvekoer läheb sundsteriliseerimisele

Rubriik: Eesti Ekspress

Priit Leito kirjutab Eesti Ekspressis, et trükiajakirjandusele on aasta 2008 ning saabuv aasta kõige mustem periood pärast "vaikivat ajastut" 1934. aastal. Toona ­keelati vaba ajakirjandus ning lehed pidid levitama riigijuhtidele meelepäraseid sõnumeid. Samasugust ideoloogiast läbi imbunud teksti, mis hilisematele punastele palju alla ei jäänud.

Selles mõttes on mõni moodne kodumaine teleseep oma dialoogiga märki tabanud.

Ühiskonna valvekoera pitsitab lisaks suukorvile ka tema toidukausi suuruse ning sisuga mängimine. Mis hakkab juhtuma? Uuest aastast tabab ajakirjandust käibemaksu tõus seniselt viielt protsendilt üheksale. Palju õnne, head lehelugejad!

Riik ei pruugi aga loodetud rahamägesid näha - mõistust saab alati raha vastu vahetada, kuid raha mõistuse vastu alati ei saa. Kui hind tõuseb, siis nõudlus langeb ehk teisisõnu - kui väljaanded müüvad kõrgema hinnaga palju vähem lehti, võib tulemus olla suisa vastupidine. Ajakirjanduse käibemaksu tõus puudutab suurt osa Eesti elanikest, eelkõige aga vanemaid ja haritumaid inimesi. Järgmine tõusja on sotsiaalmaks.

Uuest aastast tuleb see tasuda miinimumpalgalt ka siis, kui inimene töötab näiteks ainult kaks tundi päevas - viib hommikused lehed laiali. Ajakirjanduse kojukanne muutub seeläbi kallimaks ning lehetellija peab jälle kukrut kergitama. Postiljoni ei pidavat ju tapetama. Meil see nii kindel ei ole.

Loe täpsemalt: http://www.ekspress.ee/2009/01/08/arvamus/6163

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus