iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tuntud viinatootjaid kahtlustatakse maksupettuses

Tuntud viinatootjaid kahtlustatakse maksupettuses

Rubriik: Postimees

Risto Berendson kirjutab Postimehes, et Maksu- ja Tolliamet kahtlustab, et rahalistes raskustes alkoholitootjate Remedia ja Offex Group omanikud võisid maksude tasumisest pääsemiseks kasutada võltsitud maksumärke.

Kahtluse järgi üritasid alkoholiärimehed riiki petta nii, et jätsid maksu- ja tolliametist tellimata ametlikud kange alkoholi maksumärgid ja asendasid need endi võltsitud märkidega. Postimehe andmeil alustas riigiprokuratuur uurimist pärast seda, kui ekspertiis näitas, et Remedia toodetud viinapudelitel olid võltsitud hologrammid. Sel nädalal korjasid maksu- ja tolliametnikud paljudest kauplustest müügilt Remedia ja Offex Groupi toodetud viinad ja viisid need kaasa. Remediat ja Offex Groupi seob ühine omanik Igor Zavizion (39), kelle kohus eile pikemaks ajaks vahi alla võttis.

Zavizion, keda tolliametnikud meedias juba kümmekond aastat tagasi Saksamaalt salapiirituse veos kahtlustasid, ostis Remedia 2007. aastal. Pärast seda on ettevõte vaevelnud majandusraskustes. Äriregistri andmeil oli neil 1.

märtsil riigi ees üle nelja miljoni kroonine maksuvõlg. Zavizion on selles süüdistanud Eesti majanduslikku olukorda – viina läbimüük on kokku langenud kuni 15 protsenti. Riigiprokuratuuri teatel on ametlik kuriteokahtlustus esitatud vaid Offex Groupile. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=102412 Loe Postimees Online`ist ka: „Skoblov: Remedia on puhas ja jääbki puhtaks“: http://www.postimees.ee/?id=102595 Loe samast ka: „Potisepp: Remedia oli minu elutöö“: http://www.postimees.ee/?id=102569Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus