iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tulumaksu tagastus tuleb lubatud ajal

Tulumaksu tagastus tuleb lubatud ajal

Rubriik: Äripäev

Lemmi Kann kirjutab Äripäevas, et nii Rahandusministeerium kui ka võimupoliitikud välistasid võimaluse, et riik hakkaks tulumaksutagastuste venitamise abil riigi kokkukuivavaid rahavoogusid turgutama.

Audiitorbüroo Deloitte Advisory maksu- ja õigusosakonna juhtivkonsultant Ivo Vanasaun tegi aripaev.ee finantsblogis ettepaneku, et riik võiks oma rahakoti kehva seisu arvestades tulumaksu kiire tagastamisega oodata ja kasutada ära tulumaksuseaduses sätestatut, mille järgi enammakstud tulumaks inimestele tagastada hiljemalt 1. juuliks, ettevõtlustulu või vara võõrandamisest kasu deklareerinutele lausa 1. oktoobriks. "Täiesti loogiline ettepanek, aga riik on sellega hiljaks jäänud.

Kui maksuhaldur on juba avalikult andnud lubaduse ka tänavu tagastada suurem osa tulumaksu neli kuud ettenähtust varem, siis nüüd ei saa seda lubadust enam tagasi võtta," nentis endine rahandusminister Aivar Sõerd. "Ma ei näe mitte mingit põhjust, miks peaks hakkama antud lubadusi tagasi võtma. Praegusel väga keerulisel ajal peaks riik just usaldust külvama," ütles IRLi peasekretär Margus Tsahkna. Ka pole tema sõnul seda võimalust poliitiliselt arutatud, kuna riigieelarvesse see raha juurde ei too ning enammakstud tulumaks tuleb tagastada niikuinii.

Rahandusministeerium kinnitas Äripäevale, mingeid ootamatuid üllatusi tulumaksutagastustega karta ei ole. "Rahandusministeerium ega maksu- ja tolliamet ei ole kaalunud tulumaksutagastuste edasilükkamist," ütles rahandusministeeriumi pressiesindaja Piret Seeman. Vanasaun märkis oma ettepanekus, et eelmisel aastal tagastas maksuhaldur esimese 12 päevaga rohkem kui miljard krooni ja likviidsusprobleemides vaevlev riik võiks selle miljardi krooni hoidmisega 4kuulisel tähtajalisel hoiusel teenida näiteks 5% intressimäära korral 16,7 miljonit krooni lisatulu. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4226/uud_uudidx_422606.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus