iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tulumaks nulli, firmad maksavad sisendite eest

Tulumaks nulli, firmad maksavad sisendite eest

Rubriik: Äripäev

Toivo Ellakvere, Erakonnast Eestimaa Rohelised, kirjutab Äripäeva arvamusküljel, et vale on maksustada produktiivsuse kasvu ehk kasumit, enamik ettevõtteid ei ole ju monopoolses ega turgu valitsevas seisundis. Kasum on indikatsioon sellest, et ettevõte toodab innovatiivseid tooteid, mida on tarbijatele vaja (Apple, Skype).

Tulumaks peaks olema nii kodanikele kui ka firmadele 0 protsenti (välja arvatud monopolide maksud, mis võiksid tõusta). Ettevõtted maksaksid sisendite kasutamise eest (elektri, bensiini, prügi jne aktsiisid). Mida rohkem elektrit tarbid, seda rohkem maksad elektriaktsiisi.

See maksusüsteem soosiks väikefirmasid, mis on rajatud ekspertoskuste vahendamisele (programmeerijad, arhitektid, disainerid, advokaadid). Kui väikefirma loomine oleks lihtne ja tulumaks null, poleks ka suur sotsiaalmaks probleemiks. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4243/arv_kysitlus_424301.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus