iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tuludeklareerijail tuleb arvestada mitme muutusega

Tuludeklareerijail tuleb arvestada mitme muutusega

Rubriik: Postimees

Kaire Uusen kirjutab Postimehes, et esmaspäeva, 16. veebruari hommikust alates saab e-maksuametis esitada deklaratsioone eelmise aasta tulude kohta, sealjuures tuleb arvestada nii mõnegi olulise muudatusega.

Nii on vastavalt seadusele kahanenud maksumäär ja kasvanud maksuvaba tulu summa; muudatused puudutavad ka FIEsid ja elatisabi saajaid. Rõõmustada võivad lapsevanemad, sest lisanduv maksuvaba tulu on juba esimesest lapsest 27 000 krooni aastas. Näiteks kui deklareerijal on kaks last, saab maksuameti sõnul kasutada 54 000 krooni lisamaksuvabastust.

Võrdluseks: kui 2007. aastal oli maksumaksjal kaks last, siis sai maksumaksja tagasi tulumaksu ainult ühe lapse eest ehk 5280 krooni, ent 2008. aasta eest saab kummagi lapse pealt tagasi tulumaksu 5670 krooni, mis kokku on seega 11 340 krooni. «Seda muidugi juhul, kui inimene on ka riigile tulumaksu tasunud,» märkis Maksu- ja Tolliameti pressiesindaja Annely Erm.

Kui aga laps on näiteks suvel kaks kuud töötanud ja saanud selle eest maksuvabastust juba kohe kasutada, siis selle võrra lapsevanem enam maksuvaba tulu ei saa. Seega peab lapse saadud tulu kajastuma lapsevanema deklaratsioonis. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=81845 Vt MTA kodulehelt 2008. a tulude deklareerimise kohta siit: http://www.emta.ee/?id=22522Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus