iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tuludeklaratsioonide järelkontroll toob lisaks 1,5 miljonit eurot tulumaksu

Tuludeklaratsioonide järelkontroll toob lisaks 1,5 miljonit eurot tulumaksu

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliameti füüsiliste isikute tuludeklaratsioonide järelkontrolli tulemusel selgus, et sel aastal peab tulumaksu täiendavalt juurde maksma üle 3700 inimese, kogusummas 1,5 miljonit eurot - 0,4 miljonit eurot rohkem kui eelmisel aastal. Järelkontrolli tulemusel saab tulumaksu tagasi 160 inimest kogusummas 22 000 eurot.

"Eelmise, 2010. aasta põhjal jäeti väga palju deklareerimata just välistulusid.

Kui oktoobri alguses oli Maksu- ja Tolliametil sellist infot 4200 isiku kohta, siis tänaseks on laekunud veel 800 isiku andmed, kes ei ole oma välistulusid deklareerinud," selgitas Maksu- ja Tolliameti teeninduskorralduse osakonna juhtivspetsialist Hannes Udde. "Andmeid teenitud tulude kohta laekub välisriikidest pidevalt, mistõttu soovitame deklaratsioonides teha parandused enne, kui Maksu- ja Tolliamet on edastanud juba vastava nõudmisega teate," sõnas Udde. Suurim täiendav juurdemääramine 2010. aasta välistuludelt oli üle 30 000 euro.Maksu- ja Tolliamet ei ole järelkontrolli tulemusel saadud info põhjal jõudnud veel kontakti võtta 1869 maksumaksjaga, mis tähendab, et järekontrolli tulemusel laekuvad summad suurenevad.Lisaks järelkontrollile viis MTA enne tulumaksu tagastamist kontrolli läbi nende isikute tuludeklaratsioonides, kelle deklareeritud andmed ei ühtinud Maksu- ja Tolliameti andmetega.Näiteks olukorras, kus maksumaksja deklareeris tasutud eluasemelaenu intressid, selgus täiendava kontrolli tulemusel, et laenu on kasutatud remonditöödeks.

Kuna sellisele tegevusele ei laiene maksusoodustus, ei ole maksumaksjal selles osas õigust ka tagastatavale tulumaksule.Maksu- ja Tolliameti täiendava kontrolli tulemusel vähenes tagastatav tulumaks 589 000 euro võrra. 2010. aasta tulude põhjal esitati Maksu- ja Tolliametile enam kui 557 000 tuludeklaratsiooni, mille alusel kuulus tagastamisele 99,2 miljonit eurot ning määrati juurde üle 20 miljoni euro tulumaksu.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus