iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tudengite nöörimine võib tuua riigile kohtutee

Tudengite nöörimine võib tuua riigile kohtutee

Rubriik: Postimees

Madis Filippov kirjutab Postimehes, et eilne riigieelarve kärbe tõi üliõpilastele ebameeldivaid üllatusi. Nii kavatseb riik peatada õppemaksude hüvitamise ning vähendab toetusi ja koolitustellimusi. Tudengid sellega ei lepi, vaid kaaluvad proteste ja kohtuteed.

«Eestil on vaja tänases olukorras kiiresti mingisugused otsused vastu võtta, kuid seda ei tohi teha nii läbimõtlematult, et need võiksid mõjutada riigi pikemaajalist arengut,» lausus Eesti Üliõpilaskondade Liidu (EÜL) juhatuse esimees Joonas Pärenson. EÜL seisab valitsuse plaani vastu pista oma käed tudengite auklikku rahakotti.

Pärensoni hinnangul mõjutavad võimalikud kärped ligipääsu kõrgharidusele, samas kui just praegu oleks ainuõige aeg riigi haridusse investeerida.Eile vastu võetud lisaeelarvega otsustas valitsus lisaks palgakärpele kaotada oma teenistujatelt ka ühe suurema hüve – õppelaenude põhiosa tasumise. See puudutab peale riigi- ja kohalike omavalitsuste töötajate ka koolide ning lasteaedade õpetajaid. «Hüvitamise lõpetamine kehtib nii uutele laenajatele kui ka nendele, kellel riik juba hüvitab õppelaenu,» lisas haridusministeeriumi kommunikatsioonibüroo konsultant Asso Ladva. Hüvitamine lõpetatakse alates 1.

juulist.Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=122365

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus