iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Töötusmakse otsus lükati nädalate taha

Töötusmakse otsus lükati nädalate taha

Rubriik: Äripäev

Lemmi Kann kirjutab Äripäevas, et töötuskindlustusmakse määra asjas on vaidluspooled ühel meelel vaid selles, et järgmistel aastatel töötukassat ainuüksi maksemäära 3 protsendile tõstmisega vee peal ei hoia.

Töötukassa nõukogu jättis eile taas töötuskindlustusmakse määra otsustamata. Erimeelsused tööandjate ja ametiühingute vahel seavad küsimärgi alla ka uue töölepinguseaduse jõustumise. "Ei ole mõtet pead liiva alla peita ja öelda, et tõstame maksemäära 3 protsendile ja sellest piisab. Tänased arvutused näitavad, et ei piisa, ja on vaja mõelda sellele, mis sellest (töölepingu - toim) seadusest saab," ütles sotsiaalminister Hanno Pevkur.

"Kui järgmisel kahel aastal kasvab töötus sellisel määral, nagu rahandusministeerium prognoosib, ei piisa sellest teps mitte," kergitas Pevkur katet täna avaldatavalt rahandusministeeriumi majandusprognoosilt. "Need arvutused ei sisenda minusse suurt optimismi, et me suudame need aastad ilma seadust muutmata üle elada," nentis Pevkur, kelle sõnul lõhnab asi selle järele, et osa töölepinguseaduses sätestatud tähtaegu lükatakse edasi. Töötukassa nõukogu esimees, ametiühingute juht Harri Taliga ütles, et ametiühingud olid eile valmis otsust vastu võtma. Ettepanek oodata ära uus majandusprognoos tuli tööandjatelt.

"Kui maksemäära tõstmine on nii või teisiti möödapääsmatu, siis selle edasilükkamine lootuses, et kuskil äkki midagi klaarimaks läheb, ei ole reaalne alternatiiv. Kui prognoos on veel mustem, tuleb hakata tegema hoopis täiendavaid otsuseid," ütles Taliga. Tööandjate keskliidu juhilt Tarmo Kriisilt sellele küsimusele vastust saada Äripäeval eile ei õnnestunud. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4272/uud_uudidx_427209.htmlLoe samal teemal ka Eesti Päevalehest: Taliga kardab tööandjate ja valitsuse salakokkulepet.Loe samal teemal ka Postimehest: Töötuskindlustusmaksu tõusust pole ilmselt pääsu.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus