iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tööturuametnike koondamine läheb maksma 24 miljonit

Tööturuametnike koondamine läheb maksma 24 miljonit

Rubriik: Äripäev

Kärt Blumberg kirjutab Äripäev Online`is, et tööturuameti ja töötukassa ühteheitmisega kaasneb 340 tööturuametniku koondamine, milleks kulub 24 miljonit krooni. Koondatud ametnikud saavad aga kohe uude loodavasse asutusse tööle kandideerida.

Valitsus kiitis eile heaks seaduse eelnõu, mis näeb ette tööturuameti ja Eesti töötukassa üheks asutuseks. Praegune tööturuamet likvideeritakse ning koondatakse kõik selle ligi 340 ametnikku, milleks kulub kokku 24 miljonit krooni ehk 72 tuhat krooni inimese kohta. Kuna Eesti Töötukassa, kes sama nime all ka pärast liitumist tegevust jätkab, ei suuda oma senise 25-liikmelise töötajaskonnaga kõiki oma uusi ülesandeid täita.

Seega suurendatakse tema koosseisu sotsiaalministeeriumi esialgsel hinnangul liitumisega ligikaudu 300 töötajani. „Töötajate arvu ei ole kavas oluliselt vähendada,“ teatab ka Eesti Töötukassa avalike suhete juht Anu Ojasalu. Tema sõnul teeb töötukassa tööpakkumised tööturuameti töötajatele, keda soovib tööle võtta ning vabadele töökohtadele korraldavad avaliku konkursi. „Ma arvan, et enamikule meie inimestele tehakse (Eesti Töötuskassa poolt – toim) pakkumine,“ sõnas Tööturuameti peadirektori kohusetäitja Tiina Ormisson, kelle sõnul ei ole töötukassal nende tööks vajalikke klienditeenindusosakond näiteks üldse.

Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=3d4395f8-60f3-43e8-811c-7f89b5d96267

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus