iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Töötu tüütab tööturuametit

Töötu tüütab tööturuametit

Rubriik: Õhtuleht

Marika Roomere kirjutab Õhtulehes, et juhtus ühel kaunil päeval see, et jäin töötuks. Mind ei koondatud, tulin ära omal (vabal) tahtel. Kuigi riputasin oma töösoovi ja elulookirjelduse mitmesse internetiportaali, võtsin ka kuulda sõprade soovitust: registreeri ennast töötuks! "Sa ju oled maksnud töötukassasse, saad toetust, saad sel ajal rahulikult valida ja otsustada, saad tasuta koolitust," ütlesid nad.

Arvasin, et mis siin ikka häbeneda – las siis riik osutab mulle teenust, mille eest olen aastate jooksul üsna kenakese summa maksnud.

Tööturuametis selgus, et pean täitma avalduse, aga konsultant ei osanud mulle öelda, kumma – kas töötu või tööotsija oma. "Mis seal vahet on?" küsisin. Ei tema osanud vastata. Soovitas vaid, et tehku end töötuks.

Ausalt öeldes ei tea ma siiamaani, mis seal vahet oli. Igatahes avaldus sai täidetud (töötu) ja mind suunati järgmise konsultandi juurde. Seal küsiti igasuguseid isikuandmeid ja potentsiaalseid töösoove. Siis tuli esimene põnts – kuna ma pole koondatud, vaid vabatahtlikult töölt lahkunud, pole mulle määratud saada palgast sõltuvat hüvitist, mida seadus ette näeb.

Tagantjärele tarkus, aga kui seadust lugeda, siis pole see üheselt tuvastatav. Selgus veel, et kuna olin eelmisest tööaastast osa olnud haiguslehel (jalaluumurruga, ehk üsna pikalt), ei laiene mulle ka töötutoetus, mis on alla 1000 krooni kuus. Küsimusele, mida ma siis üldse töötuks registreerimisel kasu saan, kõlas jahe vastus – sotsiaalsed tagatised. See on ilus sünonüüm haigekassale.

Las siis olla, mõtlesin. Ju nad pakuvad mulle otsi, millest saaks kinni hakata. Ja koolitust, nagu lubatud. Loe täpsemalt: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=317773 Loe ka: „Tööturuamet: inimesed ei tea oma õigusi“: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=317774Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus