iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Töötu saab vähem hüvitist, töövõtja tasub rohkem maksu

Töötu saab vähem hüvitist, töövõtja tasub rohkem maksu

Rubriik: Postimees

Gert D. Hankewitz kirjutab Postimehes, et kuigi esialgu jõudsid poliitikud, tööandjad ja ametiühingud kokkuleppele, et töötuskindlustushüvitis tõuseb seniselt 50 protsendilt 70 protsendile, nullis eile riigikogule esitatud eelnõu selle kava.

Eelnõu järgi maksab riik töötule hüvitist 50 protsenti palgast esimese saja päeva eest, mil inimene pole tööd leidnud. Edasi makstakse 40 protsenti. Kuigi algul pidi 1.

juulil jõustuva töölepinguseaduse järgi hüvitis tõusma 20 protsenti, otsustasid Reformierakond ja IRL eile jätta selle vanale tasemele.Tulevasi töötuid ei oota midagi lillelist: koondamisest etteteatamiste tähtajad lühenevad ja koondamishüvitised kahanevad. Ühtlasi teatas peaminister Andrus Ansip, et tõenäoliselt suurendatakse tulevikus ka töötuskindlustusmaksu, mis praegu peaks tõusma kolme protsendini, kuid võib tõusta ka 4,5 protsendini. «Maksumäära tõus ja hüvitiste vähendamine ei ole alternatiividena käsitletavad,» rääkis Ansip pressikonverentsil. «Olukord on sedavõrd muutunud, et mõlemat tuleb teha.»Loe täpsemalt: http://www.e24.ee/?id=122358Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus