iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Töötaja tervise eest vastutama

Töötaja tervise eest vastutama

Rubriik: Äripäev

Äripäeva juhtkirjas kirjutatakse, et sotsiaalmaksu väiksema laekumisega 2009. aastal haigekassa eelarvesse tekkinud ligi miljardikroonise augu lappimine eeldab kokkuhoidu ka töövõimetushüvitistelt. Kolme võimaliku pääseteena on haigekassa nimetanud töötaja omavastutuse pikendamist ühelt päevalt kahele või kolmele, esimeste haiguspäevade jätmist tööandja kanda ja töövõimetuslehel oldud päevade eest makstava hüvitise vähendamist.

Äripäev arvab, et esimesed haiguspäevad võiks olla töövõtja kanda. See ei luba tekkida olukorral, kus haiguslehti võetakse fiktiivselt isiklike asjade ajamiseks või suurte spordivõistluste ajal nakatutakse spordipisikust - mis samas näitab, et nn sinise lehe saab perearstilt liialt kergelt.

Samuti sunnib võimalik rahaline kaotus inimesi loodetavasti rohkem oma tervisele mõtlema ning seega haigestumist vältima. Tõsi, sellisel juhul tekib risk, et inimesed hakkavad kergema haiguse korral võtma vähem haiguslehti ja pöörduvad ka harvem arsti poole. Nende ravi muutub aga seeläbi pikemaks ja kallimaks. Sellised poolhaigena tööl käivad töötajad võivad nakatada ka kolleege.

Haigekassa juht Hannes Danilov on nimetanud õiglaseimaks variandiks, et üks tasuta päev lisandub töötajale ja kolm päeva läheb tööandjale 60protsendilise hüvitisega. Seega oleks haige sissetulek esimesel viiel päeval väiksem. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4154/arv_juhtkiri.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus