iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Tööandjate keskliit nõuab riigilt kohalike maksude seaduse muutmist

Tööandjate keskliit nõuab riigilt kohalike maksude seaduse muutmist

Rubriik: Muud

Täna kogunenud Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu otsustas pöörduda Vabariigi Valitsuse ja Riigikogu poole ettepanekuga algatada seadusemuudatus, millega tühistatakse kohalike maksude seaduses ette nähtud müügimaksu kehtestamise võimalus.

Müügimaksu näol on eriti käesolevas majanduskeskkonnas tegemist erakordselt koormava maksuliigiga, mida Tallinna linn on otsustanud kehtestada lisaks kõigele veel valikulisel printsiibil, leiavad tööandjad.Kuna sisuliselt on müügimaksu näol tegemist ettevõtete käibele kehtestatava maksuliigiga, on see maksundusekspertide hinnangul vastuolus Euroopa Liidu õigusega, mis kehtestab liikmesriikidele ühtsed käibemaksu arvestuse põhimõtted. Kohalikul tasandil kehtestatav müügimaks rikub neid põhimõtteid ja on ka administreerimise mõistes väga kulukas.Selle asemel, et koormata ettevõtjaid ebaseaduslike maksudega, peaks Tallinna linn sarnaselt erasektorile keskenduma tegevuskulude vähendamisele. Uute maksude kehtestamine pärsib ettevõtlust ja süvendab majanduskriisi.Tööandjate keskliit teeb Vabariigi Valitsusele ühtlasi ettepaneku algatada kiiremas korras haldusreform, kus tulenevalt paljudes omavalitsustes ilmnenud kriisiilmingutest määratletakse kohalike omavalitsuste uus haldusjaotus, juhtimistasandid- ja põhimõtted, kohustused kohalike teenuste osutamiseks ja tuluallikad.Tööandjate keskliit esindab 1500 ettevõtte huve, kes annavad tööd u 150 000 erasektori töövõtjale.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus