iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Tööandjad ja ametiühingud saadavad sotsiaalministrile oma ettepanekud

Tööandjad ja ametiühingud saadavad sotsiaalministrile oma ettepanekud

Rubriik: Muud

Tööandjate keskliidu volikogu kuulas 14. veebruaril ära sotsiaalminister Hanno Pevkuri ja otsustas koos ametiühingute keskliiduga koostada talle lähipäevil ühise ametliku kirja, kuhu sotsiaalpartnerid koondavad oma ettepanekud kolmepoolse juhtimise jätkamiseks töötukassas. Koosolekul osales külalisena ka ametiühingute keskliidu esimees Harri Taliga. Kui valitsus võtab sotsiaalpartnerite ettepanekud vastu, siis võivad tööandjad naasta töötukassa nõukokku.

„Volikogus me ministriga otseselt kokkuleppele ei jõudnud ja nõukogu laua taha käesoleva hetke seisuga ei tule töötukassas,“ kommenteeris tööandjate keskliidu juhataja Tarmo Kriis volikogus arutatut BNS-ile.Kriisi sõnul panevad tööandjad koos ametiühingutega valitsusele ette täiendada Riigikogu menetluses olevat töötuskindlustuse seaduse muutmise eelnõu sätetega, mis reguleerivad töötuskindlustusmakse määra kehtestamist ja kinnitamist.Üks ettepanek on töötada välja töötuskindlustusmakse määra kujunemise mudel.

„See tähendab nii töötuskindlustusmakse määra arvutamist, töötukassale vajalike reservide suuruse määratlemist ja ka nende protseduuride täpsustamist, kuidas valitsus töötuskindlustusmakse määra kinnitab,“ selgitas Kriis.Teine ettepanek on leppida kokku, millal riigi kontsernikontol olevad töötukassa varad tagastatakse. „Täna on niimoodi seaduses kirjas, et töötukassa annab oma varad 30. juuniks üle, aga kuna varad tagasi saab, seda ju kirjas ei ole,“ rääkis Kriis. „Meie ettepanek on panna paika kuupäev, millal varad tagasi saab.“„Me ikkagi hindame, et riigil on seda raha vaja ajutiselt, mitte pidevalt,“ lisas Kriis.

Ta märkis, et praegu on piltlikult öeldes rahad riigieelarves kinni. „Ja töötukassa ei saa seetõttu võtta vastu olulisi otsuseid, näiteks ei saa langetada kindlustusmakse määra nagu tahaks, sest rahast ei tuleks välja.“Volikogu võttis selge hoiaku, et töötuskindlustusmakse määrad peavad olema sihtotstarbelised ja optimaalsed. „Igal juhul peaks ettevõtjate seisukohast töötuskindlustuse maksemäär olema nii madal kui võimalik ja samal ajal rahuldama ka töötukassa huve, aga mitte rohkem.“Riigikogu sotsiaalkomisjon algatas jaanuari lõpus eelnõu, mille eesmärk on tagada töötukassa tegevuse nõuetekohane jätkumine sellises olukorras, kus töötukassa nõukogu on muutunud otsustusvõimetuks. Eelnõu annab valitsusele teisese otsustusõiguse töötukassa eelarve kinnitamisel ning juhatuse liikmete ametisse nimetamisel ja tagasikutsumisel.Tööandjate ja ametiühingute esindajad loobusid eelmise aasta lõpul töötukassa nõukogu töös osalemisest, kuna polnud nõus töötukassa vabade vahendite konsolideerimisega riigikassasse.ETKL koduleht: http://www.employers.ee/et/component/content/article/905-kuum/13779-toeoeandjad-ja-ametiuehingud-koostavad-sotsiaalministrile-ettepanekudTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus