iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tollitöötajad hoidsid eelmisel aastal ära üle 11,7 miljoni euro eest kahju

Tollitöötajad hoidsid eelmisel aastal ära üle 11,7 miljoni euro eest kahju

Rubriik: MTA

Möödunud aastal viisid Maksu- ja Tolliameti tollikontrolli üksused Eesti piiridel läbi 15 716 kontrolli, millest 4474 olid tulemuslikud. Maanteedel oli kokku 15 247 kontrolli, mille ajal avastati 461 rikkumist. Kontrolliti 619 kütusekäitlejat (sh tanklad). Dokumentidega seotud rikkumisi ja mittevastavat kütust avastati 72 juhul.

Erinevaid tubaka- ja alkoholikäitlejaid kontrolliti kokku 662 korral, rikkumisi leiti 152 juhul. 2011. aastal peeti kinni 15 139 337 sigaretti ja 1 160 218 liitrit kütust. Alkoholi peeti kinni absoluutarvestuses 29 353,5 liitrit.

Keeldude ja piirangutega seotud juhtumeid oli 3041. Intellektuaalset omandit rikkuvat kaupa avastati 191 736 ühikut. Narkootilisi aineid peeti kinni 153 490,5 grammi.

Tollikorralduse osakonna juhataja Urmas Koidu:“ Avastatud salasigarettide arv on aastaga oluliselt kasvanud, kuid seni, kuni tubaka, alkoholi ja mootorikütuse hinnad on naaberriikides sedavõrd suure hinnaerinevusega, jätkub meie ametnike töö sama hooga.“ Koidu lisas, et lisaks suurele ärahoitud rahalisele kahjule ei tohi unustada ka seda, et võltsravimid, narkootilised ained, salasigaretid ja salaviin ohustavad ka meie inimeste tervist ja elu, seepärast on tollitöötajatele need ülesanded jätkuvalt tähtsad. Tagasivaatavalt veel detsembrikuu juhtumeid:1.

detsembri varahommikul kontrolliti Värska valla Koidula külas sõiduautot BMW, mille lähedal teel seisnud mees väitis, et auto tegelik juht läinud Venemaale ja jätnud võtmed tema kätte. Sõiduki tagaistmel ja istme ees oli lahtiselt ning kilekottides ilma Eesti maksumärkideta alkoholi ja tubakatooteid. Kokku said tollitöötajad kätte 3260 sigaretti ja 75 pooleliitrist pudelit alkoholi.2. detsembri päeval tuli Koidulas üle piiri Venemaalt naisterahvas, kellel enda sõnul polnud midagi deklareerida.

Reisija isiklikke asju läbi vaadates leidsid ametnikud naise käekotist 50 tabletti ravimit Fenazepam. Arsti teatist ega retsepti naisel esitada ei olnud ja ravimid peeti kinni.6. detsembri õhtul kontrollisid tolliametnikud Luhamaal Venemaalt saabunud kaubikut. Hoolimata sellest, et autojuhi sõnul polevat tal midagi deklareerida, eemaldati põrandat ja seinu kattev polster. Armatuurlaua seest ja tagaluugi ülaosast leiti mustadesse sokkidesse pakendatuna kokku 1960 Venemaa maksumärkidega sigaretti.8.

detsembri öösel leidsid tollitöötajad Moskva-Tallinna reisirongi ühe vagunisaatja kupeest, laeluugi tagant 88 erinevat meditsiinilist instrumenti. Sama vaguni ühe teise kupee laeluugi tagant tuli aga välja kokku 10 960 Venemaa maksumärkidega sigaretti.10. detsembri õhtul saabus Luhamaa piiritollipunkti auto, mille läbivalgustamisel leiti kahest esirehvist ja ühest tagarehvist kokku 20 040 Vene maksumärkidega sigaretti.13. detsembri õhtul peatasid tollitöötajad kontrolli käigus Tallinn-Pärnu-Ikla maantee 166.

kilomeetril veoki, mille saadetiseks olid muu kauba seas ka 399 980 Vene ja Valgevene maksumärkidega sigaretti. 14. detsembril toimunust saame rääkida kui kolleegide tublist tööst. Nimelt viisid Valgevene tolliametnikud Valgevene-Läti piiripunktis läbi autorongi kontrolli. Veok liikus Valgevenest üle Läti Eestisse.

Kaubaks oli deklareeritud puidujäätmetest küttebrikett. Külmik-haagise täiendaval kontrollimisel tuvastati, et legaalse kauba taha oli peidetud 8 miljonit Valgevene maksumärkidega sigaretti.15. detsembril ületas Venemaalt saabunud sõiduauto Luhamaal piiri. Auto täiendaval kontrollimisel leidsid ametnikud pagasiruumi ehitatud mitmekordse põhja seest peidetuna 32 440 Vene maksumärkidega sigaretti.

Samal päeval üritas Lätist pärit mees Luhamaa piiritollipunkti kaudu Eestisse tuua arvutite  mälupulkasid. Tavatarbija kohta suur kogus – 2002 tükki äratas tollitöötajates teadagi teravat huvi. Kaubakoguse maksumuseks võib olla 40 040 eurot. Alustati väärteomenetlus, kaup maksustati ja tagastati selle algsele omanikule.Tallinna Reisisadama D-terminaalis võeti 19.

detsembri hommikupoolikul ühest veokist ära 133 kasutatud autoakut. Vajalikke dokumente kauba kohta ei olnud.19. detsembri pärastlõunal peatati Tallinn-Pärnu-Ikla maanteel Uulu parklas tollikontrolliks kinni auto, mille esmasel kontrollimisel tuvastati pagasiruumis 3 pruuni pappkasti. Põhjalikumal kontrollimisel leiti lisaks veel 4 kasti.

Kokku oli 7 kastis 70 000 Valgevene ja Vene maksumärkidega sigaretti.20. detsembril proovis juhuveobussiga Venemaalt saabunud mees Narvas üle piiri toimetada 17 320 Vene maksumärkidega sigaretti. Suitsupakid oli ta peitnud bussi radiaatori ja konditsioneeri taha.20. detsembri õhtul sõitis Venemaalt Luhamaa piiritollipunkti veoauto, mis suunati röntgen läbivalgustusse.

Pildi analüüsimisel avastati veoauto haagise neljast rattast 78 000 Vene maksumärkidega sigaretti. Koidula piiritollipunkti ametnikud tuvastasid 21. detsembril Venemaalt saabunud VW  Multivani roolis olnud mehelt ja kaasreisijalt kokku 57 000 eurot ja 3853 USA dollarit sularaha. Mehed sularaha eelnevalt deklareerida ei soovinud ja väitsid tollitöötajatele, et auto esiistme alt leitud kupüürid olid laenuks saadud raha.

Olgu lisatud, et seekordsel kaasreisijal on varem ka endal olnud pahandusi. Ühe tema sõiduki pagasiruumi alla ehitatud peidikust on varem leitud keelatud kaupa – toona oli tegemist 130 kalamarja konserviga ning istme alla peidetud kilekotist leiti 30 000 USA dollarit sularaha.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus