iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Tollikontroll hoidis ära üle 4,9 miljoni eurose kahju tekkimise riigile

Tollikontroll hoidis ära üle 4,9 miljoni eurose kahju tekkimise riigile

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliamet hoidis 2012. aasta I poolaastal tollikontrolli tegevusega ära kokku üle 4,9 miljoni euro suuruse kahju tekkimise riigile.Tollikorralduse osakonna juhataja Urmas Koidu sõnul on tollikontrolli üksused esimesel poolaastal pööranud suuremat tähelepanu salasigarettide avastamisele ja kättesaadavuse vähendamisele. „Samuti tugevdasime kütuseveo kontrolli idapiiril ja sisemaal," lisas Koidu.Salasigarette avastati esimesel poolaastal üle 5,1 miljoni, salaalkoholi aga üle 2711 liitri (teisendatuna absoluutalkoholiks). Võrreldes varasemaga suurenes bussidega toodud salasigarettide arv, kus bussifirma ei tegelenud regulaarse reisijate veoga.

Esimesel poolaastal kontrolliti 130 kütusekäitlejat (sh tanklaid) ja peeti kinni 46 227 liitrit kütust.

Juuni lõpus alustas Maksu- ja Tolliamet piiripunktides erasõidukite kütusepaakides toodava aktsiisivaba kütuse tugevdatud kontrolli. Selleks fikseeritakse sõiduki sihtkoht ja kütuse kogus, mis on seaduse lubatud ulatuses maksuvaba, ülejäänud kütus maksustatakse. Üleliigse kütuse eest on sõidukijuhid deklareerinud 18. juunist kuni 29.

juulini impordimakse 1405 deklaratsiooni alusel kokku ligi 40 000 eurot.Aasta esimese kuue kuuga pidasid tollitöötajad kinni 32,2 kg narkootilisi aineid ja avastasid 27 074 ühikut intellektuaalset omandit rikkuvat kaupa. Ohustatud liikidega (loodusliku loomastiku ja taimestiku ohustatud liikidega rahvusvahelise kauplemise konventsioon CITES) seotud juhtumeid avastati I poolaastal ühel korral, kui jaanuaris peeti Tallinnas tolliterminalis kinni 79 püütoninahka (Python Reticulatus). Suuremad juhtumid: Veebruaris leidsid tollitöötajad Tallinnas kontrolli käigus sõidukist ja sõiduki juhi poolt renditud garaažiboksist 439 800 sigaretti. Sigarettidel olid Valgevene ja Venemaa maksumärgid.

Lisaks leiti 25 kanistrit ca 600 liitri alkoholilõhnalise vedelikuga.Tallinna Keskturu boksist ja boksi omanikule kuuluvast sõidukist avastati veebruaris 229 400 Venemaa maksumärkidega ja maksumärgistamata sigaretti.Info kontrollimisel leidsid tolliametnikud märtsis Lasnamäe garaažiboksist 118 000 Valgevene ja Venemaa maksumärkidega sigaretti.Aprilli lõpus pidasid tollitöötajad rutiinse patrullimise käigus Tallinnas Odra tänaval kinni sõiduki, millest avastati 70 000 Venemaa maksumärkidega sigaretti.Suurima kahjuga salaalkoholi juhtum toimus mais Pärnu maakonnas, kus kontrollitud kaubikust leiti 1000 liitrit piiritust.Juuni alguses toimus Maksu- ja Tolliameti reid Lasnamäe turule. Reidi käigus otsiti läbi kolme salakaupa müüva inimese elukohad, kust kokku avastati ligi 160 000 salasigaretti ja 29 liitrit salaalkoholi.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus